SolidWorks >> Złożenia >> Aktualizacja elementu względem tabeli konfiguratora
Autor Wypowiedź
marecki
2015-12-15, 09:43
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Wykonałem model zwykłej podkładki i utworzyłem w nim dwie konfiguracje. Następnie stworzyłem złożenie do którego wstawiłem plik z modelem walca. Następnie wstawiłem wcześniej utworzoną podkladkę i utworzyłem w niej inteligentny komponent. Podczas tworzenia jako Inteligentny komponent wybrałem podkładkę, w Autodopasowanie rozmiaru zaznaczyłem 'średnica' i wybrałem powierzchnię otworu wewnętrznego. W tabeli konfiguracji utworzyłem dla podkładki 1 zakres średnic od 1 do 10mm, dla podklądki 2 zakres średnic 11 do 20mm. Podczas wstawiania podkładki do złożenia jeśli wałek ma średnicę w zakresie 1 do 10mm to wstawiana jest podkładka 1. Jeśli średnica jest od 11 do 20mm wstawiana jest podkładka 2, ale jeśli w złożeniu zmienię średnicę wałka to nie zachodzi aktualizacja rozmiaru podkładki. Czy jest to możliwe gdzieś do ustawienia żeby taka aktualizacja zachodziła? Szukałem w opcjach wpisując 'aktualizuj' ale nic nie znalazłem. Proszę o pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-15, 11:46
Pomógł 405 raz(y).
Zdaje się, że tak to nie działa. Tzn, że aktualizacja jest podczas wstawiania.

Niby jest pole "Aktualizuj rozmiar kiedy komponent sie poruszy etc (...)" ale nie spotkałem się, żeby mi to działało.
 
marecki
2015-12-15, 12:11
Pomógł 0 raz(y).
No to lypa.

Jeszcze jedno pytanie związane z odniesieniem wiązania, które powstaje przy tworzeniu inteligentnego komponentu. Odniesienie przy wstawianiu elementy do złożenia działa okej. Stworzyłem drugie odniesienie i jako "pierwszorzędny element odniesienia" wybrałem krawędź od otworu wewnętrznego podkładki. Teraz jak wstawiam podkładkę do złożenia to nie wykrywa mi odniesienia krawędzi, działa tylko odniesienie od inteligentnego komponentu. Jak zrobić aby były aktywowane obydwa?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-15, 12:45
Pomógł 405 raz(y).
Jak mają równolegle działać obydwa? To które jest nadrzędne?

Po otwarciu inteligentnego komponentu jest folder z odniesieniami i to tam należy sprawdzić jakie są, ewentualnie je skorygować.
 
marecki
2015-12-15, 13:07
Pomógł 0 raz(y).
Okej, usunąłem odniesienie krawędziowe i w odniesieniu od inteligentnego komponentu zmieniłem na krawędziowe. Teraz podczas wstawiania łapie mi krawędziowe i dostosowuje rozmiar podkładki. Szkoda tylko że nie działa ta automatyczna aktualizacja. Dzięki za pomoc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT