SolidWorks >> Złożenia >> Zaawansowany wybór
Autor Wypowiedź
2015-12-17, 11:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam,



Pracuje na projektach w których jest wiele złożeń z folderami łączników (śruby itp.), które do weryfikacji są ukrywane. Jest jakaś opcja w zaawansowanym wyborze aby wybrać wszystkie foldery o danej nazwie?

Druga sprawa to kombinuje trochę w drugą stronę i mógłbym zrobić bardziej złożony filtr wyboru. Mianowicie mam ustandaryzowane nazwy tych łaczników (indeks).

Zrobiłem próbny filtr:

nazwa dokumentu - zawiera - m-sch (początek indeksu uwzględniający śruby.

Ten filtr działa w kreatorze zaawansowanego wyboru poprzez opcje Zastosuj, ale zapisany i dodany do ulubionych już nie działa.

Prosiłbym o sugestie co źle robie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-17, 11:53
Pomógł 405 raz(y).
Przecież w zaawansowanym wyborze jest bezpośrednio opcja wybierz Toolbox. To raz, a dwa to podczas weryfikacji (np. przenikania) jest od razu opcja utwórz folder łączników, która pomija z obliczeń łączniki (gdzie z automatu jest przenikanie).
 
2015-12-17, 12:13
Pomógł 0 raz(y).
Zapomniałem dodać, że łączniki są modelami. W firmię Toolbox nie jest używany.



Doszedłem także do wniosku, że łatwiej będzie posłużyć się indeksami i już zbudowałem sobie kompletny "filtr".

Kwestia, że nie działa on z ulubionych...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-17, 22:34
Pomógł 405 raz(y).
Nie wiem dlaczego nie działa ów filtr.

Ale pomijając ten zaawansowany wybór, można dodać atrybut Toolboxa (symbol śrubki) dla "zwykłych" plików, ułatwi to wiele spraw, m.in. opcje ignorowania podczas wykrywania przenikania.
 
2015-12-18, 09:14
Pomógł 0 raz(y).
Ciekawa propozycja i do rozważenia.

Dziękuje za uwagi.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT