SolidWorks >> Złożenia >> Wyrównanie szkicu w środowisku złożenia
Autor Wypowiedź
2015-12-29, 22:36
Pomógł 0 raz(y).
Cześć wszystkim,



Mam następujący problem. Ufam, że ktoś będzie potrafił pomóc...

Jestem w środowisku złożenia i chcę utworzyć szkic. Klikam na jakąś ukośną część i chcę aby CAŁE złożenie obróciło mi się tak aby ta jedna część, jedną z krawędzi była równoległa z krawędzią ekranu. (Napisałbym z osią X, ale układ współżędnych mam jakieś 200 metrów od złożenia, nie wiem czemu).

Nadmienię, że nie działa mi opcja: Narzędzia>narzędzia szkicu>wyrównaj>wyrównaj siatkę.

Coś mi się pochrzaniło i załe złożenie mam pod dziwnym kątem. Muszę teraz szkicować pod kątem linie które chciałbym żeby były poziomo...



Z góry dzikuję bo to strasznie utrudnia pracę :(
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-30, 07:06
Pomógł 405 raz(y).
Nie rozumiem, chcesz wstawić szkic (w złożeniu, nowej części?) czy obrócić złożenie???

Domyślam się, że chodzi o błędną orietnację złożenia. Wstaw zatem złożenie do nowego złożenia, za pomocą wiązań ustal pozycję całości a następnie rozłoż podzespół - pozwoli do odzyskać pierwotną strukturę.
 
2015-12-30, 09:37
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję udało się :)
 
2015-12-30, 13:36
Pomógł 0 raz(y).
Po wykonaniu tego zabiegu pojawił się kolejny problem którego nie umiem sam przeskoczyć :( Kiedy chcę wykonać operację w zespole mam wyszarzone pole "Rozejścia operacji do części". Czy jest to wynik jakiegoś błędu, który popełniłem przy przerzucaniu złożenia do złożenia?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT