SolidWorks >> Złożenia >> Tworzenie części z arkusza blachy w środowisku złożenia
Autor Wypowiedź
2016-01-01, 17:38
Pomógł 0 raz(y).
Czołem,



Stworzyłem złożenie składające się z wielu części, które wyciągnąłem z "klasycznych" operacji. Teraz w środowisku złożenia porobiłem szkice i chcę na ich podstawie dodać do tego wszystkiego obudowę blaszaną. Problem zaczyna się z chwilą kiedy klikam "wstaw nową część" i sold każe mi wybrać płaszczyznę ( moje szkice są na wielu płaszczyznach). Klikam którąkolwiek żeby się "odczepił" i wszystkie opcje które mnie interesują są na szaro, nie aktywne. Wyciągnięcie po ścieżce, przez przekroje, konstrukcje blaszane...itd. Jak to obejść? Dziękuję i życzę wszystkin udanego nowego roku :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-01, 21:09
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli wybiera się płaszczyznę lub ścianę płaską, to program wstawi część dodając wiązanie ustalone, i od razu włączony jest szkic 2D. Tam jest zbyt wiele opcji by wszystko omówić na forum. Przejrzyj pomoc z tego zakresu albo kup podręcznik http://www.solid-podreczniki.pl/ksiazka2/.
Jest tam dokładnie taki sam przykład pokazany step by step.
 
2016-01-01, 21:16
Pomógł 0 raz(y).
Ok dziękuję. Kupiłem podręcznik Jerzego Domańskiego i przeczytałem cały. Jest tam wiele ciekawych ćwiczeń, niemniej nie znalazłem odpowiedzi na część ważnych pytań. Przymierzam się do zakupu wskazanej w linku. A przez "pomoc z tego zakresu" ma Pan na myśli samouczki czy jakieś inne miejsce?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT