SolidWorks >> Złożenia >> "Ręczne" wstawianie śrub do złożenia
Autor Wypowiedź
2016-01-04, 18:59
Pomógł 0 raz(y).
Walczę z ręcznym wstawianiem śrub do złożenia. Nie chcę za pomocą smart fastners tylko samemu. Mam wtedy kontrolę na długością gwintu, typem łba, klasą twardości itd...Kiedy wchodzę w zakładkę Toolbox mam do wyboru tylko stal konstrukcyjną, krzywki, łożyska i jescze coś innego co mnie nie interesuje. Sprawdzałem w katalogu, że są te śruby. A jak je teraz "wydłubać" żeby były dostępne przez zakładkę Toolbox?
 
.
2016-01-05, 07:32
Pomógł 52 raz(y).
Czy konfigurowałeś Toolbox ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-05, 08:43
Pomógł 405 raz(y).
W SmartFasteners też jest opcja edycji rozmiaru i typu. Materiał można określić w ustawieniach Toolbox.

Wszystkie śruby z katalogu są dostępne w odpowiednim standardzie.
 
2016-01-05, 10:20
Pomógł 0 raz(y).
Konfigurowałem Toolbox. Jest tam 5 kroków i żaden nie zawiera pytania które elementy chcę mieć "wyciągnięte" na pasek.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-05, 10:55
Pomógł 405 raz(y).
Jaki pasek?

Wszystko jest pogrupowane w folderach odpowiadającym standardom ISO, DIN, ANSI itp. i to można włączyć lub wyłączyć.
 
2016-01-05, 20:18
Pomógł 0 raz(y).
Ok, postaram się jaśniej.



Jest sobie złożenie. Chcę w danej chwili wstawić śrubę i chę ją sobie wybrać z jakiejś listy. Załóżmy że jest to lista wszystkich śrub z normy ISO ( albo DIN, nie ważne..) Interesuje mnie łeb, średnica, długość...itd.



A teraz najważniejsze, (coś o co już wcześniej uprzejmie spytałem). Co zrobić aby po kliknięciu na pasku Toolbox (Tam gdzie plik, Edycja, Wstaw...) oprócz stali konstrukcyjnej, krzywek itd...Pojawiły się ŚRUBY. Próbowałem skonfigurować Toolboxa ale nie udało mi się osiągnąć zamierzonego celu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-01-06, 08:28
Pomógł 405 raz(y).
Zapoznaj się może z pomocą programu, mylisz na chwilę obecną dodatek Toolbox i Toolbox Browser. Pasek Toolbox ze śrubkami jest po prawej stronie.
 
2016-01-06, 11:15
Pomógł 0 raz(y).
Ok dziękuję. Chyba faktycznie pomyliłem te dwa pojęcia. Niemniej dziękuję za naprowadzenie na właściwe tory :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT