SolidWorks >> Złożenia >> Nieprawidłowe działanie funkcji Utwórz niezależny
Autor Wypowiedź
Inżynier
2016-02-03, 10:32
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam problem z prawidłowym działaniem tej funkcji, a mianowicie:

1. W złożeniu posiadam detal źródłowy - niech to będzie PROFIL 1. (na filmie jest to profil ale nie ma to znaczenie, problem występuje zawsze, nie zależnie od rodzaju detalu)
2. Poprzez funkcję: "Utwórz niezależny" tworzę PROFIL 2. (na bazie PROFIL 1.)
3. Po utworzeniu detalu PROFIL 2, detal we właściwościach dostosowanych wyświetla prawidłowe odnośniki do tego detalu.
4. Natomiast detal źródłowy PROFIL 1. we właściwościach dostosowanych wyświetla nieprawidłowe odnośniki, ponieważ są one powiązane z detalem powstałym czyli w naszym przypadku z PROFIL 2.

Pewnie opis jest nieco zagmatwany, ale myślę że po obejrzeniu filmu będzie wszystko jasne:
https://www.dropbox.com/s/92l0j66r572w79l/Solid.mp4?dl=0

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-03, 12:50
Pomógł 405 raz(y).
Czy jest jakikolwiek argument za tym, żeby postępować w ten sposób, tzn w złożeniu tworzyć kopię części i zmieniać wymiary???

Do tego służą konstrukcje spawane. Jest to zupełnie dla mnie niezrozumiała i nielogiczna metoda postępowania.

A na marginesie, nie jestem przekonany, że działanie tego mechanizmu jest nieprawidłowe.
 
Inżynier
2016-02-04, 09:36
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Funkcja jest bardzo przydatna i przyspiesza pracę. Aktualnie działa nieprawidłowo.
Profil jest tylko przykładem, funkcja przydaje się chociażby przy arkuszach blach, gdy modelujemy w złożeniach.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-02-04, 09:44
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli działa nieprawidłowo i jest to zdiagnozowany problem, to być może zostanie usunięty w kolejnym service packu.

Nic nie piszesz o wersji i SP.

Więc może należy to zgłosić do Twojego dystrybutora.

Ja podtrzymuję swoje zdanie, że ten sposób projektowania jest dla mnie co najmniej dziwny (oczywiście bazuję na załączonym filmie). Na pewno odradzałbym takie podejście podczas szkoleń.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT