SolidWorks >> Złożenia >> kopiowanie otworu z gwintem
Autor Wypowiedź
2016-03-17, 21:13
Pomógł 0 raz(y).
Mam detal który na jednej ścianie ma cztery otwory z gwintem wewnętrznym.
Jak jeden narysowany otwór z gwintem skopiować, przenieść w pozostałe 3 miejsca (te 3 otwory też są już powycinane).
Jeżeli takie kopiowanie jest możliwe w obrębie jednej części to czy można zrobić je do innej?

dzięki za pomoc
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-18, 09:13
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli otwór z gwintem był wykonany kreatorem, to usuń te trzy pozostałe otwory i użyj szyku celem powielenia pierwszego.

Jeżeli gwint był wstawiony oddzielnie jako adnotacja, to nie bardzo da się go przenieść ponieważ wstawiając adnotację należy wskazać konkretną krawędź cylindryczną. Dołącz obrazek (z widocznym drzewem operacji) to łątwiej będzie coś podpowiedzieć.

Jeszcze taka uwaga na koniec, operacje można kopiować poprzez przeciągnięcie z CTRL, ale to akurat się tutaj nie sprawdzi.
 
2016-03-18, 12:28
Pomógł 0 raz(y).
dzięki za odopwiedź

Otwór nie był wykonany kreatorem - nie mogłem znaleźć tam M2x0.25 więc postanowiłem zrobić to ,,na piechotę''.

Nie mam teraz dostępu do programu więc może coś pokręcę w nazwie operacji, ale wykonanie było analigiczne do gwintu zewnętrznego na śrubie - czyli wycięcie otworu - helipsa - szkic z zarysem - wycięcie po ścieżce.
Kopiować się tego nie da w całości, jedyne co dałem radę zrobić to lustro całego otworu ale to mnie nie urządza bo mam kilkadziesiąt takich samych na różnych elementach.

Reasumując wracam do kreatora. Czy można stowrzyć swój szablon otworu i później używać w całym projekcie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-18, 13:11
Pomógł 405 raz(y).
Można na bazie istniejących otworów tworzyć własne, ewentualnie podczas dodawania otworu klikasz dostosowane dopasowanie rozmiaru - zmieniasz parametry i zapisujesz na górze do ulubionych. A nowe rozmiary tworzy się w Ustawieniach Toolbox - taka oddzielna aplikacja.
 
2016-03-19, 22:46
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź.

Skorzystałem z kreatora, ale pomyślałem że mógłbym narysować jeden otwór z gwintem wewnętrznym, dookoła walec z niezbyt grubą ścianką i wklejak taki obiekt do innych części na zasadzie złożenia (trochę to ,,pod górkę'' ale rozwiązanie na miarę moich umiejętności obsługi programu.

Będę pisał w tym temacie żeby nie zaśmiecać forum, bo mam jeszcze kilka pytań, a pewnie następne też się pojawią.

Projektuję robota na gąsiennicach.
Podwozie składa się z trzech elementów - na środkowym jest umieszczona cała reszta robota, na dwóch zewnętrznych będą osadzone gąsienice.
Jeden zewnętrzny narysowałem jak zrobić lustro całego elementu (myśłałem nad lustrem od płaszczyzny ale nie potrafie tego zrobić)- mam SolidWorks 2014?

Druga sprawa - gąsienica w realu jest gumowa, tak chcę ją też narysować, czyli jeden element nie łańcuch z ogniw. Chcę by była ruchoma razem z kołami - największe koło (to z dołu) bedzie zębate, będzie ono stanowiło napęd.
Jak zrobić żeby otwory były równo porozmieszczane mimo różnych promieni zagięć na rogach i pasowały pod zęby na kole (każde koło ma inną średnicę, nie są do siebie równoległe). Zacząłem kombinować z arkuszami blachy, ale na razie to droga do nikąd.

Nie mogę znaleźć żadnego tutoriala który by coś podpowiedział, będę wdzięczny za pomoc
 
2016-03-20, 14:09
Pomógł 0 raz(y).
sprawa z lustrem nieaktualna - poradziłem sobie, zostaje ta gąsienica
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT