SolidWorks >> Złożenia >> Rysowanie części na złożeniu
Autor Wypowiedź
2016-03-18, 17:27
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,
istnieje możliwość rysowania części w opcji na złożeniu ?
Ponieważ posiadam kilka pomysłów i chciałbym je narysować jako całość(rysunek złożeniowy) a następnie zrobić z nich poszczególne części. Istnieje tak możliwość w SW ? Jeżeli tak to proszę o poradę.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-18, 19:34
Pomógł 405 raz(y).
Istnieje taka możliwość jak w każdym normalnym CADzie 3D. Nazywa się projektowaniem od góry do dołu albo od złożenia do części (ang. top down). Nie bardzo wiem co poradzić, temat jest bardzo złożony.



http://help.solidworks.com/2016/polish/solidworks/sldworks/c_top-down_design_overview.htm
 
.
2016-03-19, 09:40
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli mogę coś doradzić to należy tą metodę stosować rozważnie. Przy dużych złożeniach przy tej metodzie Solid strasznie muli. Dlatego należy w miarę możliwości pracować na wyizolowanych komponentach, tylko tych które aktualnie są nam potrzebne do linkowania geometrii.
Ja stosuję metodę mieszaną, czyli przenoszę potrzebną geometrię a następnie przechodzę do edycji części w osobnym pliku, usuwam powiązania zewnętrzne jeśli już nie są potrzebne i zastępuję je wiązaniami w złożeniu.
Ogólnie należy strasznie uważać żeby sobie nie nadepnąć na ogon :). Potem szukanie źródła błędów w gąszczu wiązań i powiązań geometrii może być trudne.
 
2016-03-19, 13:59
Pomógł 0 raz(y).
W załączniku przesyłam przykłąd o co chodzi.
Mianowicie mam połączenie dwóch elementów narysowanych w częściach - banalna sprawa

Lecz teraz chciałbym dodać 3 część łączącą te dwa elementy na brzegu aby uzyskać zamknięty trójkąt.
Wiadomo mogłem to narysować na jednej części i wyciagnać, lecz jest to najprostrzy przykład rysowania częśći na złożeniu.


Chciałbym uzyskać 3 element zamykający trójkąt rysując go na złożeniu. Jest taka możliwość ?
Ponieważ znacznie to ułatwi moje prace poneważ czasami kąty, odległości po złożeniu w całość są bardzo różne.



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_2224_8259.sldasm
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-19, 15:00
Pomógł 405 raz(y).
Menu wstaw > komponent > nowa część.

Tak jak napisałem, problem projektowania w kontekście złożenia jest bardziej złożony. Poza tym nie bardzo przejrzałeś załączony link skoro nadal nie wiesz jak wstawić nową część do złożenia. Tam wszystko jest opisane.

Zwracam też uwagę, że takie elementy można projektować jako część wieloobiektową, przykładem są arkusze blach i konstrukcje spawane. Istnieje też metoda projektowania wszystkiego w obrębie części i wyprowadzenia dalej do złożenia.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT