SolidWorks >> Złożenia >> Lustro w złożeniu
Autor Wypowiedź
2016-04-14, 14:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
szukałem na forum podobnego tematu lecz bez powodzenia.

Mój problem polega na odbiciu złożenia w złożeniu, czyli jeżeli robię lustrzane odbicie złożenia to tworzy mi się jego lustrzane odbicie z dopiskiem do nazw Lustro. Może ktoś wie jak zrobić, żeby lustrzane odbicie (żółta strzałka) zapisać pod nową nazwą, a elementy te które się powtarzają czyli zaznaczone czerwoną strzałką były wzięte z ich oryginalnych modeli np MP-005_003.

Z góry dzięki za pomoc :)

 
SOLIDWORKS 2018
2016-04-14, 15:13
Pomógł 43 raz(y).
Co do zmiany nazwy lustra.Jak robisz lustro to możesz nazwę zmienić.




A jak nazwy w lustrze te same mają być to daj "dostosowany"

 
2016-04-15, 07:51
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Działa!!:D:D Nie tworze nowego pliku tylko tworze konfigurację w istniejących plikach.


Jeszcze raz dzięki :)

Pozdro
 
2016-04-27, 15:23
Pomógł 0 raz(y).
Odnawiam temat.
Sposób, który przedstawił pan Piotr jest dobry, ale robiąc w ten sposób i generując tabelę części w rysunku, części powtarzają się.

Te same części 2 razy wpisane są w tabeli ?
Jak to można rozwiązać??
 
.
2016-04-28, 07:38
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli użyłeś konfiguracji to wyświetlanie części w BOM zależy od ustawienia opcji grupowania konfiguracji części we właściwościach tabeli. Tam można ustawić łączenie wszystkich części o różnych konfiguracjach w jedną pozycję.
 
2016-04-28, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
już widzę, tak jak mówisz:) Dzięki za pomoc.
 
2016-04-28, 11:15
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

jeżeli chodzi o lustro złożenia i konfigurację tabeli wszystko jest jasne, ale teraz mam kolejny problem z lustrem złożenia i zmianą nazw części wybranych przeze mnie. Robie konfiguracje, domyślny i robię lustro, chciałbym żeby prawy detal w złożeniu był lustrzanym odbiciem lewego z inną nazwą, żeby przy gięciu ludzie wiedzieli, że ta część jest inna jeżeli chodzi o gięcie jej. Próbowałem zmieniać nazwy tak jak na rysunku, ale od razu prawy i lewy ma nową nazwę jak można to rozwiązać ?

Z góry dzięki za pomoc:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT