SolidWorks >> Złożenia >> Zapisanie i modyfikowanie tego samego złożenia
Autor Wypowiedź
2016-04-15, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
Chciałbym wykorzystać te same złożenie i wszystkie pliki w tym złożeniu do innego projektu.

Próbowałem na 2 sposoby:
-Plik przenośny i zmiana nazw wszystkich komponentów wraz ze złożeniem.
-Zapisz jako... i tak z każdym komponentem.

Za każdym razem po zmianie np wymiarów w złożeniu 006 wymiary przechodzą na złożenie 005, a mają to być takie same modele lecz z innymi wymiarami i wiązaniami. W jaki sposób to zapisać, żeby można było bez obaw zmieniać wymiary w jednym złożeniu bez zmiany wymiarów w drugim złożeniu
 
2016-04-15, 09:58
Pomógł 1 raz(y).
Ja bym zaproponował skopiowanie wszystkich elementów z folderu pierwszego do drugiego w którym będziesz przerabiać elementy.
Ja tak robiłem i nie wpływało to na modele z pierwszego folderu.
 
.
2016-04-15, 10:53
Pomógł 52 raz(y).
Jeśli dokonujesz zmian w częściach kopii a nowe złożenie i części robiłeś przez zapisz jako, to złożenie źródłowe musi być zamknięte.
Tak w ogóle należy najpierw zapisać kopię złożenia, zamknąć złożenie źródłowe a dopiero potem zapisywać kopie części. Pamiętać też należy o rysunkach. Jeśli mają być wykorzystane w nowym projekcie to w trakcie zmiany nazwy części jej rysunek musi być otwarty a później zapisany pod nową nazwą. Zapewni to przeniesienie odniesień nowego modelu do rysunku.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-15, 12:13
Pomógł 405 raz(y).
Poczytaj to co w drugim pdfie od dołu patrząc: "Kopiowanie złożeń ze zmianą nazw plików" http://solid-szkolenia.pl/?k=do_pobrania

Jeszcze takie pytanie, czy są tam jakieś zależności kontekstowe?
 
2016-04-15, 12:21
Pomógł 0 raz(y).
Zależności kontekstowe?? O wiązania chodzi?

Robiłem tak jak kolega Dariusz pisał i nic.. Po skopiowaniu tych plików do nowego folderu i zmianie nazw jest to samo. czyli jak zmienie jakis wymiar w folderze ze skopiowanymi modelami to w oryginalnym folderze zmienia sie wymiar tez..
 
2016-04-15, 13:06
Pomógł 0 raz(y).
Zrobiłem jak z tego pdf-a i zadziałało, ale jak miałem otwarte złożenie tego modelu, którego chciałem zrobić kopię. Inaczej po zrobieniu pliku przenosnego z zamknietym zlozeniem i otwarciu nowego zlozenia nic nie ma, a w drzewie wszystkie operacje sa.. dziwne..

 
2016-04-19, 12:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Panowie drodzy raz się udało z modyfikacją części w złożeniu, które skopiowałem. Próbowałem kolejny projekt w ten sposób zrobić i ni hu hu. Próbowałem na wiele sposobów, lecz cały czas ten sam proble.



Z poziomu Windowsa klikam prawym na złożenie i plik przenośny w oknie zaznaczam tylko całe złożenie i rysunek tego złożenia bo na tym mi zależy. Zmieniam nazwy tego złożenia i rysunku. Dalsze modyfikacje chce zrobić już w tym nowo utworzonym złożeniu, w ten sposób, żeby otwierać każdy model, który chce zmienić i zapisać go pod nową nazwą.

Po zmianie nr danego detalu i np, wydłużeniu go modyfikacje aktualizują się i w pliku przenośnym i w projekcie z którego zrobiłem ten plik przenośny.

Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak to zrobić, żeby nie było takiej sytuacji jak wyżej, czyli po zrobieniu pliku przenośnego i zmianie jakiś wielkości nie aktualizowały się one w folderze z oryginalnymi plikami.

Pozdrawiam

pr
 
2016-04-19, 13:38
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Otwórz najwyższy poziom dokumentacji 2D. Następnie plik => plik przenośny => zaznacz "uwzględnij rysunki" na dole podaj ścieżkę "przeglądaj" => zapisz. Możesz, ale nie musisz zmieniać nazw plików części, czy też nazw dokumentacji 2D.
Sprawdź.

Pozdrawiam.
 
2016-04-19, 14:25
Pomógł 0 raz(y).
Brak poprawy, po zrobieniu pliku przenośnego i wprowadzeniu w nowym projekcie zmian, widoczne są one w starym projekcie. Hymmm co to może być.
 
2016-04-19, 14:51
Pomógł 0 raz(y).
Działa, ale tylko podczas kiedy wszystkie pliki w oknie zaznacze ptaszkiem. Czy jest taka możliwość, zrobienia pliku przenośnego, ale tylko głownego złozenia i rysunku ze wzgledu na to, że nie chce miec balaganu w folderze zmieniajac nazwy tych samych detali na inne. Beda one zdublowane tylko z 2 roznymi nazwami.
 
2016-04-19, 18:53
Pomógł 36 raz(y).
Witam i pytam,

Czy nie jest tak, że otwierasz jednocześnie dwa złożenia (orginał i plik przenośny) w SW ?

Jeszcze opcja taka, że po zapisie pliku przenośnego, otwórz (w pliku przenośnym) plik nadrzędny 2D i otwórz model 3D, a następnie otwórz którąkolwiek część z tego złożenia. Po otwarciu tej części zrób tak, "zapisz jako" i sprawdź w którym folderze chce tą część zapisać i będzie już wszystko jasne.
Jeszce jedna rada (doczytałem), nie możesz robić pliku przenośnego samych złożeń, tylko wszystkie złożenia podzłożenia i wszystkie części. Jeśli tego nie zrobisz tak, to odnośniki dalej będą do części z orginalu, więc modyfikacja części w folderze pliku przenośnego nadal jest powiązana częścią z folderu orginalnego.

Ja dość często wykonuję pliki przenośne, ale nigdy tak nie miał jak piszesz.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-19, 19:34
Pomógł 405 raz(y).
Zrób screena z tego pliku prznośnego.

Poza tym podczas zapisu złożenia można od razu zmieniać nazwy komponentów składowych.

Tak samo działa opcja podczas zapisz jako > Odniesienia.
 
2016-04-20, 11:35
Pomógł 0 raz(y).
Tak zauważyłem, że jak otworze 2 złożenia to jest problem i zmiany są widoczne na oby dwóch złożeniach.

Zapisuję w folderze pliku przenośnego, więc jest oki.

No właśnie i tu był błąd z mojej strony, ponieważ ja zapisywałem tylko najwyższe złożenie i jego rysunek. Chciałem dlatego tak robić, żeby nie było bałaganu w folderze, chodzi o podwójne detale w folderze z 2 różnymi nazwami. Bo mam stary detal ze starą nazwą i detal zmieniony z nową nazwą. (Foto)

I teraz te pliki przenośne np MM-184_208, których mam nową wersje MM_184_305, muszę usuwać. Niepotrzebna robota i bałagan w folderze.

I dlatego chciałem, zrobić plik przenośny najwyższego złożenia i rysunku, a później otwierać te detale, w których muszę dokonać zmian i je zapisać pod nową nazwą. Ale jak tu Panowie piszą jednak tak nie można?!



Zapisuje teraz wszystkie detale, złożenia i rysunki.



Co do zmiany nazw, w oknie pliku przenośnego to tak robię :). Mógłbym też zmieniać nazwy tych plików, w których dokonam zmian, ale trochę ich jest i nie chce po nazwach w otworzonym modelu ich szukac i po kolei zmieniać - strata czasu.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT