SolidWorks >> Złożenia >> Część w kontekście
Autor Wypowiedź
SOLIDWORKS 2018
2016-04-20, 09:02
Pomógł 43 raz(y).
Jak to możliwe, że część zbudowana w kontekście złożenia (szkic w pełni zdefiniowany i komponenty odniesienia tez całkowite związane) jest nadal nie całkowicie związany i część jest ruchoma?




------------

Rewizja:

Część rzeczywiście jest ruchoma ale jak przebuduję złożenie to wraca na miejsce. A w drzewku operacja nadal (-)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-20, 09:50
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli podczas wstawiania wskażesz ścianę płaską/płaszczyznę - część otrzymuje wiązanie Ustalone. Jeżeli klikniesz w puste miejsce, część jest wstawiona bez wiązania ale jest unieruchomiona.

BTW. Oczywistym jest, że np. konwertowanie krawędzi w nowej części skutkuje powrotem "na miejsce" po przebudowie. Dlatego jeżeli projektuje się w kontekście części, które są ruchome należy kontekst blokować lub inaczej go tworzyć, np. poprzez równania (długość A = długości B itp.)
 
SOLIDWORKS 2018
2016-04-20, 10:32
Pomógł 43 raz(y).
Wiązanie mam ustalone. Wstawiałem określając płaszczyznę. Dalej (-).

Zauważyłem natomiast, że jeżeli tworząc nowy komponent określam jako płaszczyznę szkicu już istniejącą np. ściankę innego komponentu to z reguły mam związany ten nowy komponent bez (-).
Natomiast jeśli do nowego komponentu tworzę w złożeniu nową extra płaszczyznę to wówczas jest (-) nawet jak wszystko całkowicie powiązane/zdefiniowane. Tak to przynajmniej na razie odbieram.


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-20, 10:55
Pomógł 405 raz(y).
Piotrze, jeżeli klikniesz na ścianę ruchomego komponentu - będzie (-) bo tak jest sygnalizowane w drzewie, że posiada ów komponent przynajmniej 1 stopień swobody.

Moje zdanie jest takie, że lepiej wybrać płaszczyznę układu 3D złożenia, bo jej nigdy nie usuniesz i nie będzie błędów.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-04-20, 11:06
Pomógł 43 raz(y).
Komponenty mam wszystkie związane, szkice całkowicie zdefiniowane. Żaden komponent nie ma być ruchomy i nie jest. Nie wiem skąd ten (-). No ale działa, więc nie ma co drążyć ;)

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT