SolidWorks >> Złożenia >> Czesc zapisana w kontekscie zlozenia. Zerwanie odniesienia zewnetrznego.
Autor Wypowiedź
2016-04-22, 10:39
Pomógł 0 raz(y).
Czesc,

Mam problem z dosc duzym zlozeniem, a mianowicie po zapisaniu podzlozenia w pliku zewnetrznym zostaly zerwane wiazania czesci do podlozenia (Status out of context). Czesci zostaly zapisane wewnetrznie do podlozenia. Wyglada to tak jak na zalaczonym ponizej obrazku.


Pytanie jest co bylo tego przyczyna i czy da sie to naprawic?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-23, 11:14
Pomógł 405 raz(y).
Otwórz to podzłożenie i spróbuj zapisu poprzez Zapisz jako, uwzględniaj wszystkie odniesione dokumenty. W trybie zaawansowanym można natomiast zaznaczyć dodatkowo przerwana odniesienia i wirtualne komponenty.

Żeby poznać przyczynę, trzeba by się nieco bardziej zagłębić w strukturę złożenia i powiązań kontekstowych.
 
2016-04-23, 14:45
Pomógł 0 raz(y).
Wyglada na to, ze nazwa pliku do jakiego sie odnosi czesc zostala zmieniona przez program - podkreslilem ja na czerwono. Co jest dziwne, poniewaz zadne zlozenie/podlozenie w moim pliku takiej nazwy nie ma.



Nazwa zlozenia glownego: 22RS_Kitchen
Nazwa podlozenia: F_009_22RS_0001

W tym przypadku opcja zapisz jako z uwzglednionymi wszystkimi dokumentami nie zadzialala.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-23, 15:58
Pomógł 405 raz(y).
Ok, ale nazwa wirtualnego komponentu zawiera w sobie nazwe złożenia z "^". Plik przenośny podobno ma problem ze zbyt długimi nazwami - szczegółów nie znam ale wiem o tym od użytkowników. Może na tym polega problem.
 
2016-04-25, 09:11
Pomógł 0 raz(y).
Jest to bardzo prawdopodobne.

Dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT