SolidWorks >> Złożenia >> Wymiary elementów toolbox w złożeniu
Autor Wypowiedź
2016-05-03, 23:05
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

jeżeli poniższy problem pojawił się już wcześniej na forum, proszę Admina o usunięcie tego tematu.

Mam mały problem z elementami toolbox w złożeniach, w sytuacji gdy pracując na jednym komputerze (PC), zapisuję projekt (złożenie), transferuje licencję i rozpoczynam pracę na innym komputerze (laptop). Wówczas elementu toolbox zmieniają swoje wymiary, głównie stają się większe. Elementy projektowane wchodzące w skład złożenia, nie zmieniają swoich wymiarów.

Co może być przyczyną takich zmian? Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam.
 
.
2016-05-04, 07:48
Pomógł 52 raz(y).
To jest taka przypadłość Toolboxa. Konfiguracje, lub nowe pliki (w zależności od ustawienia Toolbox) są tworzone w momencie użycia, więc nie da się ich zastosować na innym komputerze bez przekopiowania ich. Bez tego należy wykonać plik przenośny złożenia z zaznaczeniem opcji wyboru plików Toolbox i takie złożenie otworzyć na innym komputerze.
Ja nie widzę innego rozwiązania , jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 
2016-05-04, 08:46
Pomógł 0 raz(y).
Ok działa. Dodatkowa sprawa, to kopiowanie projektu, dla którego podzłożenia są umieszczone w osobnych folderach. kopiując z odniesieniami lub przez pack and go (np na dysk przenośny) całe złożenie jest kopiowane do jednego, wskazanego folderu. czy istnieję możliwość kopiowania projektu z zachowaniem podziału podzłożeń w osobnych folderach?

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-04, 09:20
Pomógł 405 raz(y).
Po pierwsze pracując w zespole wielu użytkowników należy bazę Toolbox umieścić we wspólnym folderze na serwerze. Takie jest zalecenie SOLIDWORKS i to działa.

Po drugie jest takie ustawienie w opcjach "użyj domyślenej lokalizacji (...)", które pozwala w innej bazie wyszukać użyte konfiguracje i je zastosować. Oczywiście nie mówię o różnicy 5 wersji SOLIDWORKS (np. z 2016 do 2010 ponieważ zawartość Toolbox też się zmienia).



Ps. skopiuj całą zawartość Toolboxa z jednego kompa na drugi. A najlepiej skorzystaj z tego co napisałem na górze - wspólna ścieżka do plików Toolbox rozwiązuje problem. Plik przenośny lub inna forma twardego skopiowania plików działa doraźnie.
 
.
2016-05-04, 09:42
Pomógł 52 raz(y).
Szczerze mówiąc Toolbox jest trochę do bani jeśli chodzi o przenoszenie projektów.
Wspólna baza jest dobrym rozwiązaniem, ale jeśli trzeba wysłać projekt do klienta to już nie. Wtedy tylko plik przenośny.
Ja w zasadzie nie korzystam z podstawowych łączników z Toolboxa (śruby, nakrętki itd.) tylko zrobiłem własne , zawierające wszystkie konfiguracje i nie mam żadnych problemów zarówno przy zmianie rozmiaru jak przy przenoszeniu projektów. Stworzyłem tabele konfiguracji, w których np. śruby mam pogrupowane rozmiarami gwintu a w tych grupach długości. Wielkości plików niewiele wzrosły a wygoda ... bezcenne.
 
-
2016-05-04, 10:06
Pomógł 0 raz(y).
A ja chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na dodatek iziNorm który alternatywnie do Toolboxa zawiera części znormalizowane wg PN. Tam podczas wstawiania mamy trzy opcję: 1. zapis we wspólnym folderze, 2. zapis w folderze złożenia, 3. odpytanie się o nazwę i ścieżkę. iziNorm nie używa konfiguracji, każda zmiana np. powłoki powoduje że generowana jest nowa część. Takie podejście zajmuje trochę więcej miejsca na dysku ale ułatwia zarządzanie i przenoszenie plików.

Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-04, 10:07
Pomógł 405 raz(y).
Zgoda, ma to swoje ograniczenia. Ale też jeżeli mówimy o zaistniałym problemie (domyślnych rozmiarów) podpowiadam co i dlaczego.
Odnośnie wysyłania - to oddzielny temat, zależny od tego czy ktoś ma SOLIDWORKSa, w jakiej wersji (rok, pakiet )i paru innych.
Wiele firm ma własne bazy, ale z Toolbox'em też da się żyć przy pewnych założeniach i zrozumieniu jego istoty działania.
 
.
2016-05-04, 14:51
Pomógł 52 raz(y).
    Adamski Norbert .... iziNorm nie
    używa konfiguracji, każda zmiana np. powłoki powoduje że generowana jest nowa część. Takie
    podejście zajmuje trochę więcej miejsca na dysku ale ułatwia zarządzanie i przenoszenie
    plików.
   
    Pozdrawiam

No tu bym polemizował. Jeśli projekt jest w trakcie tworzenia to np. zmiana rozmiaru łącznika (wymiaru gwintu lub długości) powoduje konieczność utworzenia nowego pliku. Podmiana też jest gorsza, bo co z wiązaniami. Nie pracowałem z iziNorm dlatego pytam.
Poza tym z tego co wiem to łączniki wybiera się podając nr normy, a ja wolę wybierać rodzaj łącznika z nazwy.
 
-
2016-05-04, 21:06
Pomógł 0 raz(y).
Zmiana rozmiaru łącznika iziNorm nie powoduje kasowania relacji. Można to zobaczyć na kilkusekundowym filmiku: http://www.izisoft.pl/izinorm-wersja-56-dla-solidworks-2016.aspx
Konfiguracje do prostych wyborów są OK, np. nakrętka rozmiaru M6,M8,M10. I wielu użytkownikom taki poziom szczegółowości wystarczy. Ale jakby ktoś chciał dodatkowo wybrać klasę dokładności, klasę wytrzymałości, odmianę, powłokę elektrolityczną albo cynkową, materiał czy prawy i lewy gwint i jeszcze uzupełnić to właściwościami zgodnie z PN + indeks z ERP, to życzę powodzenia z konfiguracjami, gdyż jedna norma może zawierać 200tyś różnych kombinacji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT