SolidWorks >> Złożenia >> Zaokrąglenie między dwiema częściami
Autor Wypowiedź
ABC
2016-05-08, 17:30
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam problem z zaokrągleniem w "złożeniu". Czy da się zrobić tak aby między częścią 1 a częścią 2 powstało zaokrąglanie? Teraz to wygląda tak (zdjęcie) a chciałbym żeby wyglądało tak (zdjęcie). Być może pytanie jest to banalnie proste ale naprawdę nie wiem jak to zrobić i czy w ogóle się da?. Na drugim zdjęciu zaokrąglenie powstało już w projektowaniu części dlatego z tym nie ma problemu. Problem pojawia się dopiero w złożeniu tak jak pisałem wyżej.


Przykład 1:


Przykład 2



Bardzo proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-08, 20:53
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się tego wykonać w złożeniu!!! Żeby dało się utworzyć zaokrąglenie części muszą być połączone (musi istnieć wspólna krawędź). Zatem nie używałbym stwierdzenia, że "prawdiłowe" zaokrąglenie wygląda jak na rys. 2 ponieważ to jest niemożliwe. Chyba tylko spoina...
 
ABC
2016-05-08, 21:02
Pomógł 0 raz(y).
Tak myślałem :) miałem jednak nadzieję że jest jakaś magiczna opcja. Dziękuję za pomoc i wyjaśnienie.
 
SOLIDWORKS 2018
2016-05-09, 09:34
Pomógł 43 raz(y).
Na "siłę" da się zrobić zaokrąglenie w złożeniu. Po prostu edytuję w kontekście pierwszą część i odwzorowywuję w niej tą drugą (przez rzutowanie krawędzi itp.) - po prostu ją raz jeszcze modeluję. Potem robię zaokrąglenie i na końcu wycinam tą druga część wyciągnięciem wycięcia. ;)



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-09, 11:08
Pomógł 405 raz(y).
Piotr, ale zacznijmy od pytania - co to ma być? Czy w realu można zaokrąglić dwie płyty metalowe leżące na sobie? Jaką metodą? Zaokrąglenie powiedzmy jest wynikiem frezowania, to chyba logiczne, że może istnieć w jednej części a nie na połączeniu dwóch. Tak samo byłoby w części wieloobiektowej, mogę mieć przecież wiele obiektów (w jednym parcie) ale ich również nie da zaokrąglić dopóki ich nie połączymy.

Dwa komponenty z poziomu złożenia można co najwyżej zespawać.

A podpowiadając jak to wykonać - w sensie, jak je złączyć, można zapisać złożenie jako część i dalej łączyć operacją Połącz albo z poziomu edycji złożenia używając operacji Łącz!
 
SOLIDWORKS 2018
2016-05-09, 11:12
Pomógł 43 raz(y).
Napisałem, że "na siłę" to tak można zrobić. W realu to niedorzeczne będzie ;)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT