SolidWorks >> Złożenia >> Plik przenośny - konkretny przykład
Autor Wypowiedź
2016-05-11, 08:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
cały czas próbuje zrozumieć jak dokładnie działa opcja plik przenośny danego złożenia, części itp. Nie mogę tego zrozumieć i przez to nie wiem na jakie ruchy mogę sobie pozwolić w programie, żeby nie było sytuacji typu - zrobiłem złożenie, następnie utworzyłem plik przenośny tego złożenia, zmieniam jakąś część i w pierwotnym złożeniu jest też ta sama część.

Konkretny przykład:
Mam złożenie ramy całej kompletnej złożonej z podzłożeń i teraz
pierwszy folder z tym złożeniem ma być bez obrzeży,
kolejny ma mieć obrzeża typu a,
a kolejny ma mieć obrzeża typu b.

Jak w dobry sposób zrobić pliki przenośne dla tego złożenia, żeby po zmianie czy dodaniu jakiś cześci nie było ich w reszcie złożeń.

Ja robię to w ten sposób, że jeżeli mam pierwotne złożenie (nazwijmy je A), otwieram je i robię plik przenośny, czekam, aż załadują się wszystkie pliki, zaznaczam też rysunki. Zmieniam nazwę tylko całego złożenia, wybieram folder nowego złożenia ( nazwijmy je B) i tworzy się. Czy to wystarczy, mam na myśli zmianę nazwy całego złożenia, żeby nie było później problemu przy zmianie innych części i żeby one nie pojawiły się w reszcie folderów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-11, 15:46
Pomógł 405 raz(y).
Podczas zapisu należy wybrać Zapisz jako kopię i kontynuuj.
Przykładowo, jeżeli masz otwarte złożenie i otworzysz jego komponent w nowym oknie, wybierając zapisz jako (z nową nazwą) od razu zaktualizuje się zmiana w istniejącym złożeniu. Wybierając zapisz jako kopię, zapiszesz część ale w złożeniu pozostanie ta stara.

Najlepiej zawsze pilnować unikatowych nazw plików, nawet jeżeli robisz kopię podobnego projektu. Przykład kopiowania złożeń tutaj:http://solid-szkolenia.pl/examples/Kopiowanie_zlozen_ze_zmiana_nazw_plikow.pdf
 
2016-05-12, 07:13
Pomógł 0 raz(y).
Aha czyli np. całe złożenie zapisuje jako kopie i kontynuuj i wtedy mogę być spokojny, że jeżeli zmieniając jakieś komponenty w nowym złożeniu nic się nie stanie z częściami w złożeniu, które kopiowałem ? Dobrze rozumiem? Muszę to wypróbować na jakimś przykładzie konkretnym.



Z unikatowymi nazwami czyli za każdym razem najlepiej inna nazwa tak? No właśnie czasami problem bo nazwy są te same w paru projektach i wtedy może być kłopot.. Co do tego szkolenia to tak robię właśnie, ale jak ja mam zmieniać nazwy 20 plików na inne i jeszcze je znajdować w tym wierszu to jestem chory, szukam szybszego rozwiązania poprostu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-12, 08:53
Pomógł 405 raz(y).
Zapisując złożenie jako kopie trzeba też pamiętać o jego składnikach.

A co do unikatowych nazw, to pozwala uniknąć wielu problemów. Przede wszystkim mając powtarzalne nazwy w różnych projekatach nie można otworzyć dwóch złożeń z takimi plikami jednocześnie, ponieważ części jako pierwsze załadowoane do pamięci, zastępują automatycznie pliki o tych nazwach w innych złożeniach.

Natomiast co do ostatniego zdania (o 20 wierszach) to go nie rozumiem...
 
2016-05-12, 09:31
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o okno pliku przenośnego, w którym ładują się wszystkie części rysunki złożenia i możemy zmieniać ich nazwę. Jeżeli mam 300 części w złożeniu, to później żeby jakąś odnaleźć i zmienić jej nazwę to jest problem...

Po nazwach ciężko jest zapamietać co to była za część, szkoda, że nie ma gdzieś z boku podglądu w oknie pliku przenośnego do podglądania danej części



 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT