SolidWorks >> Złożenia >> Złożenie elementów z helisą (szyk oparty na krzywej)
Autor Wypowiedź
Makom
2016-06-22, 11:45
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z umieszczeniem szyku opartym na krzywej (helisa). W złożeniu muszą być gwoździe zgrzane do drutów pod kątem 15 stopni.Ten drut z gwoździami jest zwijany (helisa)
W jaki sposób umieścić szyk (wykorzystuję helisę) aby całość wyglądała jak na zdjęciu (końcówka nie musi być rozwinięta). W załączeniu zdjęcie i plik przenośny.
Pozdrawiam Andrzej


plik przenośny tutaj:
[https://drive.google.com/file/d/0B-KpdljKrK4KUzFvWmZQNm5QY0E/view?usp=sharing
 
.
2016-06-22, 12:33
Pomógł 52 raz(y).
Musisz zlinkować helisę ('Konwertuj elementy') z jednego z drutów do szkicu 3D w złożeniu i wtedy na tej krzywej można zbudować szyk gwoździ.




PS. Sprawdziłem jeszcze, że niekoniecznie trzeba linkować helisę, można użyć bezpośrednio krzywą z jednego z drutów.
 
Makom
2016-06-23, 08:55
Pomógł 0 raz(y).
Tak właśnie robiłem , lecz otrzymałem to co Ty. Chodzi o to , że te gwoździe muszą być pochylone względem drutu lecz po zwinięciu muszą tworzyć powierzchnię walca a nie walca "kopniętego. Inaczej oś helisy musi być równoległa do osi walca tworzonego przez gwoździe. Na zdjęciu widać w głębi ten właśnie kształt.
W załączeniu zdjęcie lepiej pokazujące o co mi chodzi.
Pozdrawiam Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-06-23, 10:36
Pomógł 405 raz(y).
No to pozycja źródłowa musi być inaczej zorientowana. W szyku później tylko pozostaje kwesita zachowania orientacji bazowej albo wyrównania do pomocniczej powierzchni. Poza tym i tak żadną techniką nia da się tego wykonać tak jak wygląda w rzeczywistości.



Pytanie za 100 pkt. - po co coś takiego robić w CAD?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT