SolidWorks >> Złożenia >> odczyt detali w złożeniu bez odniesień
Autor Wypowiedź
2017-05-31, 09:50
Pomógł 0 raz(y).
Na początek witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post.

Mam mały problem z załadowaniem złożenia, gdyż brakuje mi plików sldprt, jednak podczas wyświetlania komunikatu o tym, że program nie może odnaleźć plików widzę to złożenie. W innym programie mogę sobie to złożenie załadować jednak akurat w tym wypadku występuje jakiś problem. Czy ma ktoś pomysł jak wyświetlić takie złożenie?

 
SOLIDWORKS 2018
2017-05-31, 10:15
Pomógł 43 raz(y).
Zapisz złożenie w ten sposób: menu Plik/pack and go (plik przenośny się to kiedyś nazywało).
 
2017-05-31, 10:22
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Jeśli będzie zmieniona nazwa (pliku-części), lub plik-część będzie przeniesiona w inne miejsce, to zawsze będzie taki komunikat. Wyjściem jest podanie linku do części lub trzymanie wszystkich części, złożeń w jednym folderze.
Pozdrawiam.
 
2017-05-31, 10:57
Pomógł 0 raz(y).
tak jednak nie mam plików sldprt mam tylko sldasm
 
.
2017-05-31, 11:49
Pomógł 52 raz(y).
sldprt to pliki części a sldasm to pliki złożeń. Jeśli nie masz części to jak chcesz zrobić złożenie ? Pewnie te części są w lokalizacji, która nie jest w strefie działania złożenie (zostały zmienione nazwy lub folder). Widzisz złożenie , ale to jest tylko obraz zapamiętany przy zapisie gdy jeszcze te części były.
Nie wiem jaki inny program otwierający to złożenie masz na myśli.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-05-31, 12:14
Pomógł 405 raz(y).
Nie słyszałem o programie, który otwiera złożenie bez części składowych - myślę o załadowaniu do pełnej pamięci a nie tylko do wglądu.

Reasumując, trzeba te pliki odnaleźć by móc odtworzyć pełne złożenie.
 
2017-05-31, 14:26
Pomógł 18 raz(y).
Ja bym poprosił użytkownika "stehop" o te pliki, bo ma je na swoim PC...
 
2017-06-01, 12:29
Pomógł 0 raz(y).
Panowie program, który otwiera sldasm bez innych plikow powiazanych z tym zożeniem to ironcad jako, że zajmuję się usługami jestem zmuszony korzystać z kilku programów, ale czasem wygodniej mi jest takim raz takim. Dlatego to pytanie, skoro mogę w innym programie to otworzyć, co więcej przy włączaniu sladasm solidem wyświetla mi się jak na załączniku z pierwszego posta to oznacza, że coś powinno dać się z tym zrobić.

P.S

Mistrzowie solidworksa proszę sobie darować wpisy jakie rozszerzenie to jaki rodzaj pliku itp.
 
2017-06-01, 15:38
Pomógł 18 raz(y).
Po pierwsze, spokojnie, nikt tu nie cwaniakuje.



Po drugie - może nie wiesz, więc wyjaśnimy. Plik sldasm to plik złożenia. W nim są party. Tu masz dwie opcje - albo party są osadzone w pliku sldasm (nie tworzą osobnych plików na dysku), albo są osobnymi plikami.

W tym drugim przypadku plik sldasm jest tylko "nośnikiem" informacji, jak sa ze sobą powiązane te party.

Jak wynika z załączonego obrazka, party znajdują się na komputerze użytkownika o loginie stehop. Jak masz do nich dostęp to dobrze, wskazujesz ścieżkę i tyle. Jak nie masz (dostałeś tylko plik sldasm) to nic w Solidzie z tym nie zrobisz.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-01, 16:22
Pomógł 405 raz(y).
    Brzo Mateusz   Panowie program, który otwiera sldasm bez innych plikow powiazanych z tym zożeniem to ironcad   jako, że zajmuję się usługami jestem zmuszony korzystać z kilku programów, ale czasem   wygodniej mi jest takim raz takim. Dlatego to pytanie, skoro mogę w innym programie to otworzyć,   co więcej przy włączaniu sladasm solidem wyświetla mi się jak na załączniku z pierwszego   posta to oznacza, że coś powinno dać się z tym zrobić.     P.S     Mistrzowie solidworksa proszę sobie darować wpisy jakie rozszerzenie to jaki rodzaj pliku itp.

Kolego, masz tutaj (załącznik) plik złożenia z SW. Jeżeli prześlesz gotowe złożenie ze wszystkimi partami - zwracam honor, publicznie będę Cię wielbił i sławił. Jeżeli jednak nie, to postaraj się nie wymądrzać, ponieważ zapewne masz małe pojęcie o programie SOLIDWORKS. http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_2613_9145.sldasm
 
2017-06-02, 10:55
Pomógł 0 raz(y).

Panie Tadeuszu dziękuję za ostanią informację, nawiązującą ze się nic z tym nie zrobi.

Chodzi mi poprostu o to, że jeżeli się wyświetla wstępnie to złożenie bez partów to może być gdzieś informacja o chociażby geometrii detali.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT