SolidWorks >> Złożenia >> Problem z równaniami.
Autor Wypowiedź
Inżynier
2017-06-07, 13:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Panowie i Panie mam następujący problem z równaniami w Solidworksie. Posiadam projekty gdzie równania działały prawidłowo bez żadnych problemów. Aktualnie po otworzeniu tego projektu niby wszystko jest ok, w drzewie nie widać żadnych problemów. Dopiero jak otworzę "zarządzanie równaniami" pojawiają się problemy, przy każdym z równań widać czerwony krzyżyk. Gdy zmieniam wymiary projektu równania niestety nie działają.
Żeby było ciekawiej jak wpisuję nowe równanie, nawet najprostsze typu "2+2" pojawia się komunikat, że składnia jest nieprawidłowa.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek lub wie czym to może być spowodowane?


Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-06-07, 21:53
Pomógł 405 raz(y).
A daj jakiś większy obrazek, by było cokolwiek widać.

Aktualnie, tzn. po 2 latach przerwy, po zaktualizowaniu SOLIDWORKS (np. z 2016 do 2017), po zaktualizowaniu Win, po przeniesieniu projektu na inny komputer???

Czy tak po prostu któregoś dnia przestało działać?
 
Inżynier
2017-06-08, 15:45
Pomógł 0 raz(y).
Hej
Obraz wrzuciłem tylko poglądowo żeby pokazać info. odnośnie czerwonych krzyżyków.
Problem pojawił się po instalacji oprogramowania na nowym komputerze, oprogramowania to SW 2015, chodzi pod 7.
Aktualnie po dwóch dniach pracy problem czasami występuje a czasami oprogramowanie działa prawidłowo (ten sam projekt, te same równania). Zauważyłem, że problem występuje najczęściej gdy otwieram projekt bezpośrednio przez jakiegoś menadżera plików (np:TC , Windows). Jeśli ten sam projekt otwieram bezpośrednio przez SW jak do tej pory działa prawidłowo.
Zauważyłem jeszcze, że SW nie trzyma mi lokalizacji plików: makra, listy materiałów itp.
Dzięki i pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT