SolidWorks >> Złożenia >> SW_2011_Toolbox
Autor Wypowiedź
2011-01-04, 15:12
Pomógł 1 raz(y).
Witam
Do tej pory pracowałem na SW 2009, wstawiając jakąś część z Toolboxa zapisywałem ją pod nową nazwą w lokalizacji złożenia, mogłem przenosić całe katalogi na inny komputer i wszystko śmigało. Zainstalowałem SW 2011 i katastrofa, otwieram złożenie i dostaję komunikat, że wewnętrzny identyfikator się nie zgadza i błędy. Części które były zapisane z toolboxa program próbuje zassać ze standardowej lokalizacji czyli C:SolidWorks Data, moje nazwy które zapisałem pojawiają się w nawiasie czyli jako nazwa konfiguracji. Czy da sie coś z tym zrobić, czy ręczna zamiana i nadawanie wiązań edycja powiązanych szkicy, to robota na kilka miesięcy, katastrofa. Sprzedawca czyli Solid Cad, zaproponował abym zainstalował SW 2009 i dalej na nim pracował.
Z góry dziękuję za pomoc.
Tyczyński Piotr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-04, 19:05
Pomógł 405 raz(y).
Przede wszystkim sprawdź jakie są rzeczywiście odniesienia (można to zrobić podczas otwierania > odniesienia). Jeżeli pliki zapisane są lokalnie, to nie ma siły - muszą się otwierać w dowolnym miejscu o dowolnej porze.
Oczywiście podczas aktualizacji system pyta, czy zainstalować nową bazę Toolbox czy zaktuaizować istniejącą - z tym trzeba uważać, jeżeli używa się cały czas starszej wersji.
Najważniejsze w tym momencie to nie nadpisanie złożeń z 2009 wersją 2011!!!
Ja widze dwa rozwiązania,
1. zmiana ścieżki do Toolboxa w opcjach, chodzi o to, żeby nie wyszukiwał odniesień w nowej bazie.
2. instalacja SW na innym komputerze a następnie kopia katalogu z Toolboxem i nadpisanie wersji 2011 wersją 2009.
Jednak cały czas nie rozumiem, czemu wyszukuje te komponenty w innej lokalizacji, gdzieś coś jest nie tak...
 
 
2011-01-05, 06:34
Pomógł 1 raz(y).
Klikam na złożenie wybieram odniesienia i wszystkie są do bierzącego katalogu, otwieram złożenie i rozpierducha, wszystkie elementy które były utworzone z toolboxa są z błędami, klikam na właściwości i pokazuje mi ścieżkę dostępu z katalogu C:SolidWorks Databrowser ISO i.t.d. W opcjach mam zaznaczone Wyszukaj zewnętrzne odniesienia w lokalizacji plików. Przenoszę na inny komputer katalog ze złożeniem otwieram w SW2009 i wszystko jest ok. Nie mam pojęcia, czy to wina wersji 2011, czy błędnej instalacji, wczoraj wszystko odinstalowałem i postawiłem SW2011 od nowa, bez zmian.
Pozdrawiam Tyczyński Piotr
 
2011-01-05, 07:52
Pomógł 1 raz(y).
Już znalazłem rozwiązanie, banalnie proste. Pojawiła sie nowa opcja w ustawieniach Opcje systemuKreator otworów Toolbox i tam pojawiła się opcja Uczyń ten folder domyślną lokalizacją wyszukiwania dla komponentów Toolbox, zdejmujemy zaznaczenie i po krzyku.
 
Dziękuję za zainteresowanie
Pozdrawiam Tyczyński Piotr
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-01-05, 09:08
Pomógł 405 raz(y).
Fajnie, że problem rozwiązany - to miałem na myśli w Ad1.
Tytułem uzupełnienia - jeżeli więcej osób pracuje z tymi samymi plikami zaleca się, by Toolbox zainstalować na serwerze, wówczas wszyscy wczytując złożenia dla komponentów Toolbox mają takie same odniesienia. Oczywiście we wspomnianym ustawieniuu należy zmienić ścieżki. Jest jeszcze jedna opcja, tworzenie kopii plików - program dopisuje do pliku bazowego konfigurację wybrnego rozmiaru. Wszysto zależy od potrzeb.
Jeżeli wysyłamy na zewnątrz najlepiej użyć pliku przenośnego celem zapisania wszyskich odniesionych dokumentów w jednym folderze.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT