SolidWorks >> Złożenia >> Pozycja w złożeniu, ilość sztuk
Autor Wypowiedź
2023-04-28, 20:19
Pomógł 0 raz(y).
Wykonując rysunek na pojedyńcze detale podajemy ilość szt do wykonania. Jest możliwość aby do tabelki rysunkowej pojedyńczej części z czytało ile sztuk występuje w złożeniu? Albo we właściwościach dostosowanych danej części?

To samo się tyczy pozycji na złożeniu?
 
2023-04-29, 07:25
Pomógł 36 raz(y).
    Rowiński Kamil
    Wykonując rysunek na pojedyńcze detale podajemy ilość szt do wykonania. Jest możliwość aby do
    tabelki rysunkowej pojedyńczej części z czytało ile sztuk występuje w złożeniu? Albo we
    właściwościach dostosowanych danej części?
   
    To samo się tyczy pozycji na złożeniu?

Witam.
Nie wiem na jaki etapie jesteś i znasz SW, ale w dokumentacji (w złożeniu) wstawiając tabelkę materiałów automatycznie jest podany nr, ilość, materiał, opis, waga itd.

Wstaw złożenie i wstaw tabelkę a następnie zmodyfikuj ją tak, aby potrzebne informacje Tobie pasowały w tejże tabelce. Zapisz sobie tą tabelkę w pliku, z którego ją pobrałeś i będziesz już miał tak jak chcesz.

Pozdrawiam.
 
2023-04-29, 08:40
Pomógł 0 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
      Rowiński Kamil
      Wykonując rysunek na pojedyńcze detale podajemy ilość szt do wykonania. Jest możliwość aby
    do
      tabelki rysunkowej pojedyńczej części z czytało ile sztuk występuje w złożeniu? Albo we
      właściwościach dostosowanych danej części?
     
      To samo się tyczy pozycji na złożeniu?
   
    Witam.
    Nie wiem na jaki etapie jesteś i znasz SW, ale w dokumentacji (w złożeniu) wstawiając tabelkę
    materiałów automatycznie jest podany nr, ilość, materiał, opis, waga itd.
   
    Wstaw złożenie i wstaw tabelkę a następnie zmodyfikuj ją tak, aby potrzebne informacje Tobie
    pasowały w tejże tabelce. Zapisz sobie tą tabelkę w pliku, z którego ją pobrałeś i będziesz
    już miał tak jak chcesz.
   
    Pozdrawiam.

Nie o to mi chodziło, lecz o takie rozwiązanie


 
.
2023-05-05, 14:10
Pomógł 52 raz(y).
Myślę, że dało by radę za pomocą makra uruchomionego w rysunku złożenia zawierającego tabelę BOM. Makro wpisywało by do odpowiednich właściwości dostosowanych wszystkich komponentów złożenia potrzebne informacje. Później drugie makro tworzyło by tabelkę na rysunku komponentu.
 
yes, we can!!! ;)
2023-05-15, 10:36
Pomógł 1 raz(y).
Takiej funkcjonalności w samym SW nie ma, można to obejść makrem, jednak tu pojawiają się inne problemy:
1. Aktualizację tej właściwości trzeba "wymuszać ręcznie"
2. Co w przypadku, gdy dana część, np. śrubka jest wykorzystywana w wielu projektach? Z którego projektu program ma zaciągać tą właściwość?

Z moich doświadczeń, takie podejście do projektowania jest jeszcze z czasów, gdy rysunki robiło się ręcznie/w AutoCAD'zie i była osoba odpowiedzialna za zliczanie i tworzenie bomów "na piechotę"... W perspektywie dalszego rozwoju (wdrażania ewentualnych kolejnych systemów takich jak ERP lub PLM) raczej bym odradzał podawanie takich informacji w tabliczce rysunkowej.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT