SolidWorks >> Złożenia >> Szkic układu w złożeniu --> problem z wiązaniami między częściami.
Autor Wypowiedź
2012-12-17, 17:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam!



Mam następujący problem. Zrobiłem szkic układu złożony z kilku bloków ( 3 takie same bloki i jeden inny). Problem jest z dodaniem wiązań. Wiązanie koncentryczne koła kolejki z dolnym kospusem jest OK. Problem jest gdy chcę dodać wiązanie odległości ściany korpusu od ściany koła. Wiązanie się tworzy ale po utworzeniu wiązania mam operacje do przebudowania. Mimo przebudowy ikonka dalej nie znika. Szkic układu utworzony jest na powierzchni bocznej korpusu, z którą tworzone jest wiązanie odległości. Powiązanie części z blokami tworzone jest poprzez rzutowanie. Czy problem polega na tym że wybrałem złą metodę powiązania części z blokiem?



SolidWorks 2012



 
Panienka do wszystkiego
2012-12-17, 18:36
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

powiaz inaczej (bez zahaczania o blok) - na niemieckim Forum pluja na bloki juz od paru dni...

http://ww3.cad.de/foren/ubb/Forum2/HTML/025017.shtml

Pozdr. tomek
 
2012-12-17, 18:57
Pomógł 0 raz(y).
Czyli zrezygnować kompletnie z bloków? Np. Zrobić koło kolejki w części, dodać do złożenia, dodać kolejne 2 koła i w kontekście złożenia zrobić pręt łączący koła?
 
Panienka do wszystkiego
2012-12-17, 20:52
Pomógł 66 raz(y).
Tak byloby najbezpieczniej (z uwagi na "numery" z blokami). Ja uzywam blokow tylko jako stepli w szkicu (czesc) i na rysunkach wykonawczych. Takie tam sie powtarzajace rzeczy...

Pozdr. tomek
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-17, 21:48
Pomógł 405 raz(y).
Przecież tworząc części z bloków jest opcja wyboru, czy ma być wyciągany z płaszczyzny szkicu czy z odsunieciem.

Ogólnie bloki służą sprawdzeniu pewnych zależności na poziomie szkicu, więc albo dodajesz wiąznaia albo bloki trzymają zależności ruchowe.

 
2012-12-17, 22:45
Pomógł 0 raz(y).
Temta bloków w złożeniu odpuszczam :) Faktycznie jest trochę problemów z nimi, bo trochę przesadziłem. Chciałem zarówno wiązania i bloki, które przedstawiały ruch. Zrobię tak jak proponuje Tomek.



Jeszcze tak z ciekawości zapytam... Czy da się zmienić płaszczyznę szkicu układu?
 
2012-12-18, 09:12
Pomógł 2 raz(y).
Klinij prawym przyciskiem myszy na szkic, ktory chcesz zmienic i chyba drugi symbol to zmiana plaszczyzny
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT