SolidWorks >> Złożenia >> Edycja listy części
Autor Wypowiedź
2012-12-17, 21:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

w jaki sposób mogę dokonać edycji tabeli części jaką tworzy SolidWorks? Domyślna w żaden sposób mi nie odpowiada.

Chciałbym dodać taką pozycję jak Nr rysunku i tutaj pojawia się kolejne pytanie do Was. W jaki sposób (poza nazwą pliku) identyfikować rysunki po ich numerach? Gdzie mogę wpisywać numer jaki nadaję rysunkowi tak aby go wykorzystać np. w liście części w złożeniu oraz tabelkach rysunków wykonawczych? A może istnieje możliwość "zmuszenia" SW do automatycznego nadawania numerów?



Pozdrawiam!
 
.
2012-12-17, 21:49
Pomógł 52 raz(y).
Najlepiej numer rysunku przypisać do 'Zdefiniowanej właściwości' w modelu części a w tabelce - liście materiałów odwołać się do niej we właściwościach kolumny listy.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-17, 21:52
Pomógł 405 raz(y).
Wiele firm tworzy dodatkowe właściwości, np. nr, data, seria itp. a menu plik > właściwości można je połączyć w jeden ciąg znaków. Same właściwości można definiować na karcie własciwości po prawej stronie.
Nie ma czegoś takiego jak automatyczny nr, bo często robi się kopie, modyfikuje, zastępuje itd. Jak chcesz nauczyć program schematu, którego tak naprawdę nie da się opracować..

http://www.youtube.com/watch?v=_gTSMjcAuo8
 
2012-12-18, 09:07
Pomógł 2 raz(y).
W poprzedniej firmie ktorej pracowalem mielismy takie makro, ktore automatycznie nadawalo numer i nazwe plikowi SW. To makro szukalo w bazie danych (SAP)kolejny wolny numer i zapisywalo plik SW pod kolejnym wolnym numer. System numerowania trzeba sobie naturalnie samemu wymyslec.
Szczerze mowiac to trzeba juz sie troche znac zeby takie makro napisac, ja sie do takich ludzi nie zaliczam :). Ale jest to w kazdym badz razie mozliwe.
Mozliwe ze niektore programy PDM takie cos posiadaja . Ja wtedy pracowalem z PortaX
 
2012-12-18, 15:51
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za porady wszystkim!

Przy okazji, w jaki sposób SW nadaje numer części w złożeniu?

W momencie gdy wstawiam odnośniki chciałbym aby dana część posiadała inny numer oraz była po nim identyfikowana w tabeli części.
 
.
2012-12-18, 16:20
Pomógł 52 raz(y).
We właściwościachh listy materiałów można ustawić kolejność odnośników. Można np. ustawić tak aby kolejność była taka sama jak w złożeniu ('Trzymaj się kolejności złożenia'), a w złożeniu można sobie przeciągać części w drzewku. Odwrotnie (tzn. numerem odnośnika wymuszać kolejność części) się nie da.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-12-18, 19:51
Pomógł 12 raz(y).
Witam,

Numery części to kolejność części w drzewie.

pozdrawiam

Michał Karpiuk



    Strzelecki Zbigniew
    Dziękuję za porady wszystkim!
   
    Przy okazji, w jaki sposób SW nadaje numer części w złożeniu?
   
    W momencie gdy wstawiam odnośniki chciałbym aby dana część posiadała inny numer oraz była po
    nim identyfikowana w tabeli części.
 
.
2012-12-18, 23:03
Pomógł 52 raz(y).
    Karpiuk Michał
    Witam,
   
    Numery części to kolejność części w drzewie. Uważaj, bo jeżeli masz już zrobiony rysunek z
    tabelką i odnośnikami i przeniesiesz komponenty w drzewie to .... będziesz musiał ponownie
    wygenerować tabelkę i odnośniki.


Niekoniecznie, wiele razy a w zasadzie to prawie przy każdym rysunku złożeniowym przemieszczam części w drzewie i nie muszę generować nowej tabelki.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-12-20, 15:59
Pomógł 12 raz(y).
a odnośniki? - też działają ;) - dziwne
 
.
2012-12-20, 16:29
Pomógł 52 raz(y).
Oczywiście, tylko trzeba ewentualnie przebudować rysunek.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2012-12-20, 16:37
Pomógł 12 raz(y).
U mnie to nie pomagało. Teraz jest ok.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-21, 10:06
Pomógł 405 raz(y).
Kolejność można też zmieniać w samej tabeli BOM przez przeciągnięcie wierszy.
Jakoś mi się nie wydaje, żeby podczas budowy złożenia myśleć, co w danej kolejności tam dodawać.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT