SolidWorks >> Złożenia >> Ścieg spoiny - powierzchnie wiązania
Autor Wypowiedź
2013-01-20, 16:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam, problem mam następujący:

Chciałbym zespawać ze sobą dwa elementy - kwadratową pokrywkę (z kwadratowym wycięciem) z elementem o profilu kwadratowym (pełnym z wyciętym otworem). Spoina powinna biec wzdłuż obwodu mniejszego z kwadratów. Próbuję wstawić ścieg spoiny w złożeniu ale nie rozumiem o co chodzi ze ścianami kontaktowymi i start-stop. Start stop są w ogóle potrzebne jeśli spoina ma zamknięty obwód? Help...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_931_4994.jpg
 
2013-01-20, 18:26
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Czy położenie spawu miało tak wygladac ? Ikona ściegi spoin i ścieżka spoiny, pokaże się ołówek i robimy łączącą kreskę po ścianach profila ze ścianą kwadratowej płyty.

A start i stop to są ściegi spoin przerywanych, gdzie można podać długość spoiny, oraz długość przerwy między spoinami, a także podać odległość początkową spoiny i i jej koniec.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-01-20, 19:31
Pomógł 405 raz(y).
Marku,
Prawdopodobnie mówisz o spoinie geometrycznej, którą wstawiało się (bo nie było innej opcji) w starszych wersjach SW. Ściany start/stop określały położenie spoiny względem przygotowanego detalu (ze sfazowaniem). W pomocy pokazane są ładnie wszystkie wartianty zaznaczeń w zależności od typu spoiny.

Ogólnie z tej operacji już zrezygnowano bo taka spoina była oddzielną częścią i rodziło to wiele problemów. To co pokazał Kazimierz nie dość, że można o wiele szybciej zaznaczać to jeszcze pokaże łączną długość danego typu spoin.
 
2013-01-20, 20:26
Pomógł 0 raz(y).
Tak właśnie miała ta spoina wyglądać. Niestety, nie widzę nigdzie ikonki, o której mówił Kazimierz, mam tylko ścieg spoiny pachwinowej albo ścieg spoiny (w złożeniu). Obie opcje chyba są nieodpowiednie. Jakby co to moja wersja solida to 2010, może nie ma w niej tego?

Jeszcze chciałbym spytać, czy lepiej w części czy w złożeniu robić spoinę? Temat może trochę wybiega poza spoiny, ale ja mam taki trochę głupi system, że jak potrzebuję jakis profil z toolboxa, to wstawiam go w złożenie, potem zapisuję jako część, następnie w tej części tworzę pochodne elementy (współpracujące na odpowiednich powierzchniach z profilem), zapisuję obiekty bryłowe jako oddzielne części o dopiero potem wstawiam do złożenia. Na pewno jest jakiś prostszy sposób...
 
2013-01-21, 04:34
Pomógł 0 raz(y).
Troszkę to obszedłem, zastosowałem spoinę V (chciałem 1/2 V ale się nie udało). Udało mi się V, ale nie sądziłem, że trzeba wybierać sfazowane pod spoinę danego gatunku powierzchnie (może nie trzeba, ale inaczej nie udawało mi się wybrać ścian - za każdym razem gdy gasiłem jeden element, żeby dobrać się do niewidocznych ścian, wszystko wcześniej zaznaczone znikało). To rozwiązanie, choć jest satysfakcjonujące, zostawia niedosyt wiedzy :) Po prostu chciałbym wiedziec, jakie trzeba poczynić wcześniej kroki, żeby dany rodzaj spoiny odpowiednio się dał zrobić. Najdziwniejsze były komunikaty o rzekomym braku wspólnej krawędzi między ścianami.

Za wszystko, co do tej pory napisaliście - dziękuję.

I dołączam linka do tego, jak to teraz wygląda.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_931_4998.png
 
.
2013-10-04, 13:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Chciałbym użyć "ścieg spoiny" na łaczeniu krawędzi dwóch gięc jenej blachy. Czemu nie mozna jej tu utworzyć?



Dodam że nie chciałbym używać "Spawanego naroznika"

I czy można zmienić kolor ściegu spoiny

Dzieki za pomoc.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-10-04, 14:37
Pomógł 405 raz(y).
Nie można spawać tym narzędziem jednego obiektu, a kolory zmienia się we właściwościach dokumentu > wyświetlanie modelu ale dotyczy to tylko spoiny pachwinowej (poprzedniej operacji), ta spoina nie ma na celu reprezentacji geometrycznej i pewnie dlatego jej koloru nie da się zmienić.

No chyba, że zna ktoś sposób...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT