SolidWorks >> Powierzchnie >> Wydlużenie powierzchni w jednym kierunku
Autor Wypowiedź
piping
2015-12-03, 11:28
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,

Czy można wydłużyć powierzchnię w jednym kierunku ? Chodzi o to, by koniec płata 'odcisnął' się na powierzchni 2.

Pozdrawiam i góry dziękuję.
Jurek
 
piping
2015-12-03, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
 
SOLIDWORKS 2018
2015-12-03, 11:56
Pomógł 43 raz(y).
Jeśli tylko wydłużyć to jest taka opcja:


A jeśli szkic uzyskać to rzutowanie szkicu:
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-03, 12:01
Pomógł 405 raz(y).
Operacją Przenieś ścianę i dalej Przenieś z opcją do powierzchni.
 
SOLIDWORKS 2018
2015-12-03, 12:07
Pomógł 43 raz(y).
No chyba, że to skrzydło to bryła a nie powierzchnia (z obrazka trudno wywnioskować) to wtedy najlepiej odsunąć/przenieść ścianę żeby ydłuzyć tą końcówkę.



 
2015-12-03, 13:09
Pomógł 18 raz(y).
Sądząc po obrazku kolega Jurek chciałby odcisnąć pomniejszony profil, nie rzutować.

Jeśli dobrze rozumiem, to ja bym na bryle (zakładam, że skrzydło to bryła) połączył powierzchnie w jedno a następnie wydłużył z opcją "Ta sama powierzchnia".



 
piping
2015-12-03, 14:03
Pomógł 0 raz(y).
Poszycie skrzydła to powierzchnia rozparta na pierwszym i przedostatnim żeberku. Chciałem zobaczyć jak wygląda żebro ostatnie oddalone od przedostatniego o 150 mm.

Wydłużenie płaszczyzny jest co prawda rozczarowujące:-) bo wydłużyła mi się ona w kierunkach gdzie nie chciałem czyli na spływ i natarcie skrzydła, ale jakoś już sobie poradziłem i zrobilem tą metodę.

Dziękuję i pozdrawiam Jurek
 
piping
2015-12-11, 12:57
Pomógł 0 raz(y).
Dzień dobry,

Czy można wykonac operację jak mi poradziliście w złożeniu ?
To znaczy rozpiąć powierzchnię na krawędzi elementów.
Nie wiedzę tego w książkach i w menu.

Pozdrawiam i dziękuję.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-12-11, 19:34
Pomógł 405 raz(y).
Nie można, ponieważ w złożeniu nie ma możliwości dodawać geometrii tylko wycinać. Są to tzw. operacje złożenia (np. otwory montażowe). Żeby można było dodać powierzchnię w złożeniu należy wstawić nową część w kontekście albo dodać powierzchnię w edycji komponentu, czyli w istniejącej już części.

Wszystko zależy od sytuacji, nie wiem po co to robić z poziomu złożenia? Jeżeli chodzi o uzależnienie danej części od innej to należy to robić w edycji komponentu.
 
piping
2015-12-12, 13:56
Pomógł 0 raz(y).
Chodzi mi o to jak "rozpiąć" na żebrach skrzydła pokrycie balsowe 2mm. Grubość i materiał ma znaczenie z powodu wagi i środka ciężkości.



 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT