SolidWorks >> Powierzchnie >> Skanowanie szczegółów powierzchni
Autor Wypowiedź
piping
2017-11-05, 15:14
Pomógł 0 raz(y).
Cześć,
Zastanawiam się czy można jakoś zeskanować szczegół powierzchni ? Na zdjęciu jest fragment spoiny z dużym wyciekiem na grani, który chciałbym jak najlepiej zamodelować. Chyba, że da się coś takiego zrobić bez skanu ?
Pozdrawiam Jurek

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-05, 22:20
Pomógł 405 raz(y).
A jaki jest cel? Zamodelować to może i by się dało ale nie będzie to proste. Natomiast zwracam uwagę, że ze skanowania otrzymamy siatkę trójkątów lub chmurę. Oczywiście można od razu w danym sofcie utworzyć bryłę a można to robić w SW z dodatkiem Scanto3D - ta opcja wymaga trochę doświadczenia.

Wszystko zależy od tego, co jest celem tego działania.
 
piping
2017-11-06, 18:16
Pomógł 0 raz(y).
Na jednej z politechnik przymierzają się do pewnego projektu ze spawalnictwa - takie proste symulacje. Mają tam SW ale nie wiem czy z Scanto3D.
Z chmurą miałem już do czynienia w PDMS i Autodesku i nie mogę narzekać ale faktycznie modelowanie powierzchni w oparciu o chmurę do łatwych nie należy.
Dzięki.
 
2017-11-10, 08:51
Pomógł 1 raz(y).
W SW ScanTo3D jest możliwość automatycznego konwertowania siatki na model powierzchniowy.
Tak jak Paweł napisał - nawet taka opcja wymaga jednak doświadczenia i umiejętności z tego narzędzia.
Automatyczne konwertowanie będzie na tyle dokładne, na ile dokładna będzie siatka lub chmura punktów wyrzucona ze skanera.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT