SolidWorks >> CAE - Simulation >> Symulacja przemieszczenia punktów na bryle
Autor Wypowiedź
:)
2018-01-24, 19:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące możliwości oprogramowania SW2017.
Opiszę to w sposób punktowy co chciałbym zrobić:
1. Stworzyć bryłę o znanym wymiarze i kształcie.
2. Stworzyć na powierzchniach bryły prostą siatkę (rysunek poglądowy w załączniku)
3. Do każdego punktu na siatce przypisać przemieszczenie liniowe w kierunkach +/- XYZ.
4. Na pionowym odcinkach siatki między ich górą a dołem dla całego odcinka nadać przemieszczenie kątowe względem osi XYZ (na rysunku poglądowym jest to zaznaczone jako odcinek |AB|, który ma być obracany odpowiednio w osiach)
5. Wygenerowanie końcowego wymiaru bryły a następnie porównanie go z początkową bryłą.

I tu moje pytanie: Czy w SW2017 istnieje możliwość wykonania takiej symulacji ?

rys. pogladowy
https://ibb.co/hg61rw


 
Engineer of old school
2018-01-24, 19:51
Pomógł 20 raz(y).
Nie da się, ponieważ wartości przemieszczeń można przypisać do elementów modelu,ale nie do siatki
 
:)
2018-01-24, 20:07
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuje za odpowiedź.
W takim razie załóżmy że wygenerowałem prostą bryłę przez wyciągnięcie kwadratu. Jakiej funkcji użyć na modelu żeby go podzielić i te fragmenty jedynie przemieszczać ? Chodzi mniej więcej na taki podział jak na rys i wybrane punkty modelu przemieszczać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-24, 21:16
Pomógł 405 raz(y).
Ale rozmawiamy o podziale na bryły i przypisaniu im przemieszczeń czy podziale na elementy skończone (mesh) i im przypisaniu?

Podział pierwszy można wykonać za pomocą Wstaw > operacje > podziel. Tylko dzieląc w ten sposób program i tak domyślnie doda kontakt wiązany ponieważ klocki będą się stykać.

Podział na siatkę może zrobić linią podziałową.

Przemieszczenia/obroty dla każdej osi definiuje się w obciążenia > Zaawansowane.

Ale po co w sumie do tego Simulation, obrócić i przesunąć klocki można bez Simulation.
 
:)
2018-01-24, 22:09
Pomógł 0 raz(y).
Witaj.
Przyznam się że dopiero zaczynam przygodę z SW. Problem jaki chcę rozwiązać to odwzorowanie odkształcenia powierzchni znając przemieszczenia punktów na tej powierzchni. Mój Promotor wymyślił takie zagadnienie i żebym do tego wykorzystał możliwości zasymulowania w SW. Przyznam że nie wiem jak się za to zabrać. Zasugerowane metody postaram się sprawdzić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT