SolidWorks >> Inne tematy >> Samouczki Solidworks nie uruchamiają się
Autor Wypowiedź
2013-03-29, 13:38
Pomógł 0 raz(y).
Próbowałem nauczyć się czegoś nowego i w tym celu chciałem odpalić samouczki, ale okazało się, że nie działają:



Połączenie z internetem mam na pewno, bo ciągle po nim chodzę. W zaporze sprawdziłem i Solidworks ma odblokowany dostępo do internetu:




Zresztą próbowałem nawet teraz z wyłączoną zaporą i i tak efekt ten sam. Sprawdziłem też z wyłączonym antivirusem i ciągle bez zmian.

Co jeszcze może blokować samouczka z solidworksa, albo czy jest możliwość żebym nie miał go zainstalowanego(przecież jest online)?

I żeby nie było, samego solidworksa też nie mam ani jakiegoś okrojonego, ani nielegalnego- z uczelni mam licencję i na uczelni samouczek działa bez zarzutu.

 
Konstruktor
2013-03-29, 21:51
Pomógł 0 raz(y).
a na wyjsciu nie masz poblokowanego antyvirem?
 
2013-03-30, 00:21
Pomógł 0 raz(y).
O ile takie wyłączenie antywira wyłącza również jego zaporę- a wierzę że tak właśnie jest, to nie daje to żadnego efektu dalej

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-01, 17:24
Pomógł 405 raz(y).
Tak samo jak pliki pomocy znajdują się w katalogu językowym ...Solidworks lang polish, to i pewnie są tam samouczki w plikach .*chm i można je odpalić ręcznie. Sprawdź czy są tam fizycznie, jeżeli są to zapewne to wina przeglądarki.
 
2013-04-01, 21:45
Pomógł 0 raz(y).
Tak to wygląda:





Czy to na pewno właściwa ścieżka?

Jeśli tak to mamy odpowiedź, pozostaje pytanie czy ktoś mi może podesłać te pliki(i dokładną ścieżkę), chyba że są duże to wezmę z uczelni, ale to dopiero w czwartek.

Dodam jeszcze że mimo, że nie widzę tam plików pomocy, to mimo wszystko pomoc solidworks się uruchamia:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-04-01, 23:35
Pomógł 405 raz(y).
Plik się nazywa swtutorial.chm i znajduje się w katalogu (domyślnie) Program files > SolidWorks Corp > SolidWorks > lang > polish, sorry - mój błąd, nie chodziło o program data a o program files.
 
2013-04-02, 00:36
Pomógł 0 raz(y).
Miałeś rację, wszystkie samouczki są, na potwierdzenie(zgodnie ze zwyczajem):





Więc tak na prawdę ręcznie mógłbym wynajdywać konkretne samouczki, które mnie interesują, choć byłoby to uciążliwe- tym bardziej w przypadku gdy interesowały mnie głównie samouczki z simulation(których być może w tym folderze nawet nie ma).

Czy jest możliwe by program nie radził sobie z odnajdywaniem tych plików z powodu zainstalowania solidworks'a w innej niż domyślna ścieżka(co widać na zdjęciu)?

Widzę że znasz ten program od samych podstaw, czy masz więc jakiś pomysł jak to naprawić?

(problem z przeglądarka o którym wspomniałeś post wyżej, spróbowałem rozwiązać przez zmianę domyślnej przeglądarki na Internet explorer i następnie na google chrome- dotychczas używałem firefoxa, ale ciągle bez zmian- o ile to w ogóle chodziło o przeglądarkę internetową)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT