SolidWorks >> Inne tematy >> Tutoriale
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Zabrałem się za przerabianie filmików i za każdym razem muszę utknąć bo program inaczej się zachowuje niż na filmie.

Film

"Szablony Solidworks -templates" - przechodzę do właściwości dodaję Masę, materiał jest ok, ale po dodaniu skali

w oknie Wartość/wyrażenie tekstowe nie ma pozycji skala.???????

durugi filmik

"Zmienne globalne w solidworks" wszystko robię jak na filmie ale przy wykonywaniu drugiej operacji /wycięcie/

nie mogę wybrać "pochylenie" tylko wpisać konkretną wartość, coś z moimi ustawieniami programu czy co??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-04, 19:11
Pomógł 405 raz(y).
O jakich filmach rozmawiamy???

Masa jest właściwością z modelu a skala z rysunku (bieżącego dokumentu).
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
Twoich,

"Szablony Solidworks -templates"

"Zmienne globalne w solidworks"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-05, 13:52
Pomógł 405 raz(y).
No skąd mam wiedzieć, że chodzi o moje tutoriale...

Ciężko odpowiadać, na pytanie w stylu "co robię nie tak" - albo załącz obrazek albo jakiś plik.

ps. przydałaby Ci się książka: http://solid-podreczniki.pl/ksiazka1/ - wszystko tam jest opisane z przykładami. Większość Twoich pytań wynika chyba z braku cierpliwości, bo zarówno w pomocy SW (taki pytajnik w każdej operacji) jak i innych materiałach jest wytłumaczona. W moich tutorialach też to dość dokładnie pokazałem, nikt wcześniej nie sygnalizował, że coś nie działa.
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
wszystko w załączniku przy tworzeniu drugiego wyjęcia pod prawym klawiszem myszy nie mam możliwości wyboru "pochylenie"



http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_14_1257_5897.sldprt
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2013-11-05, 18:09
Pomógł 405 raz(y).
Krzysztofie, screen poniżej.



W miejscu wartości pochylenia wpisuję znak = i wybieram z listy zmienną globalną. W takiej formie będzie to możliwe od wersji SW 2012. Nie wiem jaką masz wersję, na pewno starszą od SW 2013.

Jeżeli nie masz możliwości wykonania połączenia w ten sposób, to kliknij na operacji Wytnij-wyciągnięcie1 w drzewie lub obszarze graficznym, pojawią się tam niebieskie wymiary operacji, w tym pochylenia. Po kliknięciu prawym na wart. 1 stopień z menu będzie dostępna opcja "połącz wartość".
 
Użytkownik usunięty
Krzysztof Kowalski
wersja 2010 z połączeniem wartości nie mam problemu, próbowałem to co doradziłeś- nie działa za każdym razem pojawia się menu ,wytnij> ........

dokładnie kilka razy oglądałem film i robiłem wszystko wg instrukcji i nic

zainstalowałem wersję 2013 i już jest
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT