SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z wersją językową
Autor Wypowiedź
SW2013
2014-05-25, 10:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Mam problem z ustawieniem polskiej wersji językowej w SolidWorks 2013. Szukałem informacji, były podobne problemy, ale były one związane z niezainstalowaniem dodatku polish. Ja mam go zainstalowany. Próbowałem dodatek odinstalować i zainstalować ponownie- niestety nie pomogło. Proszę o pomoc. Ewentualnie czy mogę program odinstalować i zainstalować ponownie- bez ryzyka utraty licencji?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-25, 12:11
Pomógł 405 raz(y).
No ale na czym polega problem? Skoto masz zainstalowany, że nie możesz włączyć polskiej wersji ?

SolidWorks zawsze instaluje wersję EN oraz drugą, która zależy od ustawień regionalnych komputera. Kiedyś było to problemem, jak stacje robocze nie miały wersji polskiej systemu operacyjnego...

A wracając do pytania, pakiet językowy nie jest dodatkiem (nie włącza sie go w dodatkach) tylko składnikiem instalacji. Podczas modyfikuj można go doinstalować. Oczywiście odinstalowanie dodatku w ten sposób nie ma wpływu na licencję. Upewnij się po tej operacji, że utworzono foldery w program filessolidworks corplangPOLISH i że nie są puste (strukturą powinny przypominać ten w wersji english).
 
SW2013
2014-05-26, 19:43
Pomógł 0 raz(y).
Witam!

Dziękuję za odpowiedź. Mam C:Program FilesSolidWorks CorpSolidWorkslangpolish

I zawartość folderu english i polish jest podobna. Program nadal uruchamia się w języku angielskim. Sprawdzałem w opcjach i opcja Use language english menus jest odznaczona i jest na szaro nie da się z nią nic zrobić. Program, jakby "nie widział" zainstalowanej polskiej wersji.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-26, 20:45
Pomógł 405 raz(y).
To sprawdź jeszcze zachowanie na innym użytkowniku, w razie potrzeby utwórz na chwilę nowego usera windows.

Jeżeli naprawa instalacji nie pomaga to nie mam pomysłu..
 
SOLIDWORKS 2018
2014-05-26, 21:57
Pomógł 43 raz(y).
    Zielonka Kamil
    Witam!
   
    Dziękuję za odpowiedź. Mam C:Program FilesSolidWorks CorpSolidWorkslangpolish
   
    I zawartość folderu english i polish jest podobna. Program nadal uruchamia się w języku
    angielskim. Sprawdzałem w opcjach i opcja Use language english menus jest odznaczona i jest na
    szaro nie da się z nią nic zrobić. Program, jakby "nie widział" zainstalowanej polskiej wersji.

"użyj menu w języku angielskim(polskim)" mam zawsze edytowalne (do kllkiania/odklikania)
Natomiast
"użyj nazw operacji i plików w języku angielskim(polskim)" mam czasem szare ale odklikuję "użyj menu w języku angielskim(polskim)" i wtedy "użyj nazw operacji i plików w języku angielskim(polskim)" jest edytowalne.





 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-05-30, 12:03
Pomógł 18 raz(y).
Ewentualnie sprawdź lokalizacje Windows.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT