SolidWorks >> Inne tematy >> Personalizacja SolidWorks
Autor Wypowiedź
2014-07-24, 14:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Niedawno zacząłem zabawę w solidzie i znalazłem tam 2 rzeczy które mnie lekko denerwują i chciałem (jeśli się da) je zmienić.
Pierwsza sprawa, to odwrócenie działania kółka w myszy. Pracowałem wcześniej w eaglu, w którym oddalało i przybliżało się inaczej niż to jest w solidzie. Da się to zmienić?
Druga polega na tym, że jeśli najadę ja jakiś zwielokrotniony element, to on powoli zmienia kolor swoich konturów z czarnych na pomarańczowe. Jeśli mam wiele takich elementów to zajmuje to chwilkę. Gdzie mogę to zmienić?

Z góry dzięuję za odpowiedź
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-07-24, 14:54
Pomógł 13 raz(y).
Pierwsza sprawa : Wchodzimi w Opcje sytemu > Widok > i zaznaczamy opcję "Odwróc kierunek powiększania/pomniejszania kółkiem myszy"
Co do drugiego tematu nie wiem czy do końca dobrze Ciebie zrozumiałem ale chyba chodzi o dynamiczne podświetlanie : Wchodzimy w Opcje systemu > Drzewo Operacji FeatureManager > Odznaczamy opcję Dynamiczne podświetlanie

Daj znać czy o to chodziło
 
.
2014-07-24, 15:38
Pomógł 52 raz(y).
W tej drugiej sprawie to raczej odznaczyć 'Podświetl wszystkie krawędzie operacji wybranych w widoku graficznym'
 
2014-07-29, 23:11
Pomógł 0 raz(y).
Wybaczcie panowie za zwłokę ale liczyłem że dostanę powiadomienie mailem :D Z myszką zadziałało, ale z tym widokiem tylko po części. Odznaczyłem "dynamiczne podświetlanie w polu graficznym" i już nie podświetla mi się jak najadę na element, ale czy da się usunąć dynamiczne podświetlanie przy kliknięciu? To zajmuje trochę czasu na moim komputerze...
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-07-30, 08:53
Pomógł 405 raz(y).
Dobra rada- zmień sprzęt. Jeżeli podświetlanie (nawet jeżeli jest ich wiele) krawędzi powoduje wydłużone myślenie komputera to co będzie podczas bardziej wymagających operaji? Naprawdę nie ma w tym złośliwości, ale do pracy z najnowszymi wersjami SW potrzeba porządnego komputera a nie takiego, który być może ma zintegrowaną grafikę...

Druga sprawa - w ustawieniach można zaznaczyć chęć otrzymowania powiadomień.
 
2014-07-30, 11:40
Pomógł 0 raz(y).
Pewnie za niedługo będę musiał to zrobić...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT