SolidWorks >> Inne tematy >> Jaki dodatek do SW
Autor Wypowiedź
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Witam serdecznie wszystkich użyktowników portalu PSWUG.



Chciałbym się zapytać jakiego dodatku SW dodać do badania/ analizy wytrzymałości badanego obiektu.
Właściwie to w pracy mam doczynienia z projektowaniem platform oraz przyczep do ekranów ledowych. Jako przyszły konstruktor w firmie będę miał za zadanie obliczyć czy dana rama pod przyczepę czy platformę wyrzyma. Czy czasem podprory (wysówane łapy) nie są za krótkie. Dodam również iż istotnym elementem całej układanki będzie czy przy wiejącym wietrze w ekran cała konstrukcja się nie przewróci.

Dlatego proszę Was o to byście mi doradzili jakie szkolenie wybrać SW Simulation czy SW Flow Simulaton. A może jeszcze jakieś inne.

Pozdrawiam Adam w załączniku dodam zdjęcie z tym o co mi chodzi.
 
Engineer of old school
2014-08-06, 10:51
Pomógł 20 raz(y).
Najlepiej dwa. Ale jakbym miał wybierać to bym wybrał Simulation. W zakresie w jakim Pan potrzebuje Flow, to jest odziaływania wiatru, można się tego nauczyć samemu
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-06, 10:56
Pomógł 18 raz(y).
Dokładnie jak Jacek napisał. Flow tylko i wyłącznie jakbyś chciał sprawdzić oddziaływanie wiatru na Twój model.
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Dziękuje za szybką odpowiedź a czy w Simulation zamiast wiatru mogę wtedy użyć przyłożenie siły do ekranu by sprawdzić czy stabilna będzie konstrukcja?
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-08-06, 11:28
Pomógł 13 raz(y).
Nie do końca rozumiem stwierdzenie "czy będzie stabilna"
Jeżeli ta konstrukcja jest przykręcona to ciężko jest mówić o niestabilności.
Siły oczywiście można użyć aby odwzorować ciśnienie które pochodzi od przepływu ale raczej dla konstrukcji któe nie mają zbyt skomplikowanego kształtu. Jeżeli posiada Pan licencję Flow Simulation to szkolenie na pewno ma sens.
Niestety nie widzę załącznika.
 
Engineer of old school
2014-08-06, 11:29
Pomógł 20 raz(y).
Współpraca Flow i Symulaton ma swoją specyfikę. Oczywiscie, że można, o ile ustali się wczesniej wartość ciśnienia.

Ja bym sie posłużył normą wiatrową.
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Przepraszam dodaje załącznik jeszcze raz,

Jeżeli chodzi o stabilność/ niestabilność to rzecz w tym ze platfromy czy przyczepy są mobilne i głównie się podpierają na wysuwanych łapach. tak jak na zdjęciu co dodałem
 
Engineer of old school
2014-08-06, 11:38
Pomógł 20 raz(y).
Bez problemu.

Do Pana Cezarego. Flow potrafi być upierdliwy. Wymaga silnego sprzętu przy złożonych modelach. Niektóre moje zadania liczył 12h
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-08-06, 11:53
Pomógł 13 raz(y).
Panie Jacku Flow liczy tak długo aż uzyska opowiednią konwergencję oczkiwanych goli. Jeżeli liczymy na auto czasami potrafi źle dobrać te wartości i liczy bardzo długo. Tak na prawdę jest to bardzo trudny temat. Czynników wpływających na czas obliczeń jest znacznie więcej niż w MESie. Optymalizowałem już projekty które liczyły się 20h a później 30 min.
Flow ma tą przewagę nad Simulation że potrafi wykorzystać pełną moc obliczeniową komputera co w przypadku Simulation jest raczej niespotykane.

Co do stabilności o którą pyta Pan Adam. Myślę że bez problemu można to odwzorować w Simualtion ale raczej nie przy użyciu solwera FFE.

Tak z ciekawości Panie Adamie czy posiada Pan SolidWorks Premium czy coś więcej. Ponieważ zagadanienie które Pan przedstawił poniżej można rozwiązać inaczej.
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Na chwilę obecną tylko SW Premium
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-08-06, 12:40
Pomógł 13 raz(y).
W takim przypadku szkolenie z zakresu statyki będzie najbardziej odpowiednie. Standardowo trwa 3 dni.
 
Engineer of old school
2014-08-06, 12:41
Pomógł 20 raz(y).
Zagadnienie stateczności trzba rozwiązywać w Motion, albo wręcz ręcznie. Jest wiele innych programów np. prosty Working Model lub SimWise 4D wersja 15 dniiowa jest darmowa i i czyta modele SW

A tak na marginesie w SW 2014 wydajność Symulation znacznie się poprawiła (jest teraz wielowątkowa)
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Dziękuje, bardzo mi panowie pomogli zatem poprosić szefa by wysłał na kurs z SW Simulation.

Pozdrawiam
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Ok odświeżam temat dostałem kilka starych screenów od "góry" z obiczeniami i znów pytanko czy po szkoleniu SolidWorks Simulation bd potrafił to zrobić czy nauczą mnie takich obliczeń. Dodaje kilka zdjęć.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-13, 08:39
Pomógł 405 raz(y).
Takie dziwne pytania... oczywiście, że nikt nie będzie robił szkolenia bazując na Twoim przykładzie. Wszystkie szkolenia, zarówno SolidWorks jak i Simulation opierają się o przykłady i pliki opracowane przez korporację. Program znajduje się tutaj: http://www.solidworks.com/sw/support/1137_ENU_HTML.htm a pliki możesz pobrać tutaj: http://www.solidworks.com/sw/support/808_ENU_HTML.htm.

Po ich rozpakowaniu zobaczysz jakie zawierają przykłady. Kurs jest tak zbudowany żeby na jego bazie pokazać jak najwięcej funkcji programu. Ale nie pytaj, czy po kursie będziesz umiał, bo na to składa się kilka czynników: m.in zdolność przyswajania wiedzy. Akurat ta dziedzina wymaga oprócz znajomości programu sporej dawki wiedzy na temat wytrzymałości materiałów żeby umieć wyniki interpretować i mieć pojęcie co się liczy.
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Ok możliwe że rano i źle to ująłem z całą formułką czy na szkopleniu się nauczę.

Chodziło mi głównie o to czy na szkoleniu będą poruszane takie kwestie.
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2014-08-13, 13:36
Pomógł 13 raz(y).
Panie Adamie z tych obrazków widać że niektóre z nich są rozwiązywane w dziedzinie czasu (TIME:1) Oznacza to że niektóre z tych przypadków zostały rozwiązane sposób dynamiczny lub statyczny nielinowy(zakładamy wtedy że relacja siłą-przemieszczenie nie jest linią prostą).
Ale wracając do statyki tak na szkoleniu są poruszone tematy dzięki którym po szkoleniu powinien Pan rozwiązać takie problemy jak są pokazane powyżej. Oczywiście zgodzę się z Panem Pawłem że to zależy od wielu czynników.
 
Engineer of old school
2014-08-13, 13:57
Pomógł 20 raz(y).
To się nazywa Modal Time History - Po polsku analiza modalna w historii czasu zagadnienie nieliniowe

Ucz się chłopaku
 
Użytkownik usunięty
Adam Dolaciński
Dziękuje panowie za pomoc.



Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT