SolidWorks >> Inne tematy >> Ikony plików solida w windowsie
1  2    >
Autor Wypowiedź
CSWA/CSWP
2014-08-19, 08:07
Pomógł 2 raz(y).
Witam

Po skojarzeniu plików solida z wersją 2013 podgląd ikon (część, rysunek, złożenie) zmienił się na jednakowy - jak widać na poniższym zdjęciu:




Wcześniej, gdy były skojarzone z wersją 2011 można było od siebie odróżnić i ikony wyglądały jak na poniższym zdjęciu:



Proszę o informację jak mogę odzyskać stary podgląd plików.
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-19, 09:09
Pomógł 18 raz(y).
Hej,
Wybierz PPM na plik SW, w linii Otwórz za pomocą wybierz "Zmień" i wybierz SolidWorks Luncher.
 
CSWA/CSWP
2014-08-19, 16:53
Pomógł 2 raz(y).
Ok dzięki pomogło ;)
 
CSWA/CSWP
2015-08-03, 15:09
Pomógł 2 raz(y).
Mam bardzo podobny problem na innym komputerze i proszę o pomoc.

Przy skojarzeniu plików z SW Launcher zamiast 3 standardowych rodzajów ikon mam podgląd zawartości pliku (jak na zdjęciu), chociaż losowo niektóre pliki posiadają standardowe ikony Solida.



Przy skojarzeniu z SW.exe pojawiają się czerwone ikony jak w temacie.

Jak w tym przypadku można poprawnie ustawić ikony?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-04, 09:11
Pomógł 405 raz(y).
Ja nie pomogę chociaż mam podobny problem, pliki zapisane w SW2015 nie mają podglądu miniatur. Wszystkie pliki ze starszych wersji podczas otwierania w SW2015 pokazują miniatury. Strszanie mnie to irytuje...

Chętnie poznam rozwiązanie.
 
.
2015-08-04, 11:29
Pomógł 52 raz(y).
Eno, są miniatury choć nie dla wszystkich plików (niektóre wyświetlają się ikoną części).
A tak szczerze mówiąc to te malusieńkie miniatureczki to psu na buty się nadają. Lepiej wyświetlić sobie folder jako miniatury, wtedy coś tam widać.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-04, 11:55
Pomógł 405 raz(y).
Ja ich nie widzę. Nie ma znaczenia wielkość miniatur, po prostu nie widzę podglądu pliku tylko ikony solidworksowe.

Włodzimierzu, nie zajmuję się tym programem od roku, wiem że do wersji 2014 włącznie działało a dla tej (swoją drogą dziadowskiej wersji) po prostu podgląd zniknął. Jedynie upatruję winy w tym, że mam jednocześnie zainstalowene programy w wersji od SW2010 aż do SW2015. Wcześniej takich problemów nie obserwowałem.

Oczywiście prześledziłem już różne fora i żadne z rozwiązań (min. rejestracje plików dll) nie naprawiły tego. A jest mi to potrzebne m.in. do podmiany plików itp.
 
CSWA/CSWP
2015-08-04, 13:06
Pomógł 2 raz(y).
No właśnie o to chodzi, że ja wolę pracować na ikonach części/złożeń/rysunków niż na miniaturach.
Jak Włodzimierz słusznie zauważył - nic nie widać z tych miniatur, a pracując na zwykłych ikonach to z daleka widać np, gdzie jest część a gdzie rysunek.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-04, 13:25
Pomógł 405 raz(y).
Mateusz, nie potrzebnie się podłączyłem pod temat...przepraszam.

Twój problem to kwestia ustawień systemowych, konkretnie opcje folderów > widok > pliki i foldery.

Tam sie ustawia czy ma być widoczna miniatura czy obrazek (niezależnie od wielkości ikony).



Mi akurat jest potrzebne wyświetlanie podglądu ponieważ nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich nazw i jak podmieniam referencje to nie widzę pliku.
 
CSWA/CSWP
2015-08-05, 08:31
Pomógł 2 raz(y).
Paweł, nie przepraszaj :P przecież od tego forum jest a nasze problemy sa bardzo podobne.

No, jeżeli chodzi o te ustawienia systemowe to niestety nie pomogło. To działa tylko w oknie podglądzie plików. Jak na zdjęciu poniżej:



Jeżeli chodzi o SW 2015 to też nie wiem czy to do końca wina tej wersji... Mam 2015 również na drugim komputerze i tam wygląd ikon jest standardowy:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-08-05, 12:10
Pomógł 405 raz(y).
To może o to Tobie chodzi?

 
CSWA/CSWP
2015-08-05, 13:39
Pomógł 2 raz(y).
Dzięki Pawle :) pomogło
ktoś chyba musiał coś na komputerze wcześniej pozmieniać, bo domyślnie zawsze jest odznaczone.
 
.
2016-11-24, 09:14
Pomógł 52 raz(y).
Witam ponownie,
Musiałem odświeżyć temat bo mnie dopadł problem z ikonkami.
Od pewnego czasu, niestety nie pamiętam kiedy to było i jaki był związek przyczynowo skutkowy, ikony rysunków i części zmieniły się na standardowe SolidWorksa tzn. jednakowe dla obu i takie czerwone coś. Dla złożeń jest ok. Nie pomagały żadne wcześniej proponowane rozwiązania więc zacząłem grzebać w systemie. Znalazłem taki poradnik dla Win 7 (bo tu się nie da tak jak w XP): http://www.winhelponline.com/blog/change-default-icon-file-type-windows/
Gdy próbowałem w regedit zmienić Progid to spotkałem się z odmową, Poszedłem dalej wg. poradnika i pozmieniałem inne wpisy ale nic to nie dało. Zainstalowałem więc program FileTypesMan.exe i fajnie, daje się zmienić ikony, ale niestety nadal są takie same dla rysunku i dla części. Nie pomagają żadne zabiegi.
Pomocy !
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-11-24, 09:59
Pomógł 405 raz(y).
Włodzimierz, obawiam sie, że bez gruntownej reinstalacji nie uda się uleczyć sytuacji (tej i innych). Jest to czaso i pracochłonne - ale powinno pomóc. Są specjalne programy (mogę udostępić) do czyszczenia rejestrów po SW, odinstaluj, wyczyść i zainstaluj ponownie.

Jeszcze co do ikon - to widziałeś? http://solidmania.com/brak-podgladu-miniatur-sprawdz-rozwiazanie-tego-problemu/
 
.
2016-11-24, 10:20
Pomógł 52 raz(y).
Widziałem, ale mi nie chodzi o miniatury tylko zwykłe ikonki plików SW.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-11-24, 11:01
Pomógł 405 raz(y).
A na innym użytkowniku windows to samo?
Co Rx pokazuje, żadnych problemów nie zgłasza? To bardziej dotyczy tego błędu z powolnym wczytywaniem.
 
.
2016-11-24, 13:23
Pomógł 52 raz(y).
Jakoś mi się udało ustawić. Może inaczej, działa ale nie do końca wiem co zrobiłem :D
W każdym razie użyłem tego programu do zmiany ikonek.
 
.
2017-09-27, 08:17
Pomógł 52 raz(y).
Witan ponownie,
Odświeżam temat bo problem mnie znowu dopadł.
Tym razem mam świeżutki Win 10 na nowiutkich dyskach SSD, świeżutka instalacja SW 2015 (bo tą wersję używamy w firmie) i problem z ikonami i to bardziej dziwny niż poprzednio.
W eksploratorze Win pokazuje ikony plików SW różnie, np w oknie niedawno otwieranych tak:



Nie mam włączonej opcji pokazywania miniatur w SW.
W innych oknach eksploratora i w Total Commanderze wszystkie pliki SW mają taką samą ikonę :




Próbowałem tym programem FileTypesMan.exe ale pomimo wyboru właściwych ikon i tak zostaje po staremu. Ręce opadają :(
 
.
2017-09-27, 17:06
Pomógł 52 raz(y).
Udało mi się chyba :) (na razie jest OK)
Trzeba było uruchomić SW jako administrator przywrócić domyślne skojarzenia plików a następnie od nowa zdefiniować program do otwierania plików SW 'w otwórz za pomocą'.
Oczywiście coś musiało zostać nie tak. W eksploratorze windows ikony są takie jak w Win 7 (ładne i wyraźne) a w Total Commanderze nowe te z Win 10 (paskudne ) :D
 
.
2017-09-29, 12:47
Pomógł 52 raz(y).
Zwalczyłem w zasadzie poprzedni problem i pojawił się nowy. Chodzi o podgląd plików w oknie 'Otwórz' SolidWorksa. Zamiast podglądu jest ikona zależna od rodzaju dokumentu i jeszcze czasami wyraźna a dla innych plików rozmazana.

PS.
Przypadkiem odkryłem coś takiego, jeden z plików ma podgląd:



Od czego zależy co jest wyświetlane w podglądzie ?
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT