SolidWorks >> Inne tematy >> SolidWorks 2014 - opinie
Autor Wypowiedź
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-19, 10:04
Pomógł 405 raz(y).
Koledzy i koleżanki,

Czy tylko ja mam tak negatywną opinię o bieżącej wersji 2014? Jest to najgorsze wydanie od wielu lat, program się zawiesza, wysypuje bez powodu i w wielu miejscach zachowuje irracjonalnie. Oczywiście z wielu firm mam podobny feedback, znam przypadki gdzie po aktualizacji ze starszych wersji posypały się pliki...

Nawet przy przełączaniu z wersji PL> EN muszę robić restart programu 2x - w wersji np. 2013 było to nie do pomyślenia.

Chętnie poznam opinię innych.
 
SOLIDWORKS 2018
2014-08-19, 10:19
Pomógł 43 raz(y).
A jak można zdobyć te wersję? nie mam subskrypcji.
 
2014-08-19, 11:20
Pomógł 18 raz(y).
Hmmm, ja nie zauważyłem poważniejszych błędów w stylu restart programu w trakcie działań.



Czasem (ale rzadko) zdarza się reset programu w czasie otwierania złożenia.



Mnie trapią drobne błędy, ale one są w każdej wersji...
 
2014-08-19, 21:22
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Też zauważyłem, że najbardziej stabilną wersją od 2011-2014 jest wersja 2013. Dziś robiłem plik przenośny dość dużego złożenia wersją 2014 i niestety, nie wszystko się przeniosło (brakowało pare części a nawet zauważyłem krótsze detale) a także nawet pogubiło wiązania. To samo działanie wykonałem wersją 2013 i wszystko było ok. Oczywiście, wszystkie wersje z najnowszymi aktualizacjami. Jest pare usprawnień w 2014, które przypadły mi do gustu, ale jakoś wolę pracować w starszej wesji tzn. 2013 chyba, że klient (a tak jest już coraz częściej) wyśle w nowszej wersji tzn. 2014 jakiś model. Może coś się poprawi w wersji 2015 oczywiście wszystko jest pl.
 
2014-08-20, 20:05
Pomógł 1 raz(y).
witam,
zgodze się że zachowuje się czasem irracjonalnie, problemy które czasem po restarcie same się rozwiązują. A co do pliku przenośnego-przy dużych złożeniach nie wyświetla ilości części do przeniesienia w oknie, SW2013 nie było nigdy problemu.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2014-08-21, 13:32
Pomógł 4 raz(y).
Witam wszystkich, ja również mam podobne doświadczenia jak opisane powyżej. Mianowicie większą stabilność w wersji 2013 w porównaniu do 2014 tutaj już zdążyłem się przyzwyczaić do błędów wiązań podczas przebudowy, czy też częstego zawieszania się albo komunikatów odnośnie że nie można otworzyć pliku i należy skontaktować się z pomocą techniczną a za kolejnym razem plik otwiera się bezproblemowo.

Nawiasem mówiąc sprawdza się to co usłyszałem raz od jednego z konsultantów, że wersje nieparzyste sprawują się dużo lepiej niż wersje parzyste - choć trudno mi to przyjąć za jakiś wyznacznik czegokolwiek.

Jedynie co mogę sobie życzyc i pozostałym użytkownikom to większego dopracowania produktu i przede wszystkim stabilności.
 
SW,CATIA
2014-08-21, 13:49
Pomógł 3 raz(y).
Witam, podpinając się pod temat chciałem zapytać przy okazji jakie koledzy znaleźli porzyteczne nowości względem SW2013? Osobiście wersji 2014 jeszcze nie widziałem więc chcę wiedzieć co może mnie spotkać ciekawego po przejściu oprócz problemów :)

Będę wdzęczny za subiektywne opinie.

gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-21, 14:06
Pomógł 405 raz(y).
Polecam lekturę: http://help.solidworks.com/2014/Polish/WhatsNew/c_top_enhancements.htm Z ciekawszych rzeczy to automatyczne skalowanie całego szkicu podczas pierwszego wymiarowania. W blachach w końcu zmieniono operacje wyciągnięcia po profilach oraz dodano podcięcia narożników. Konstrukcje spawane obecnie mogą bazować na profilach w konfiguracjach zamiast zapisu każdego rozmiaru oddzielnie. Ponadto nowe opcje zaawansowanego wyboru, splajn stylowy, troche udoskonaleń w rysunkach.
 
SW,CATIA
2014-08-22, 12:03
Pomógł 3 raz(y).
Witam,

Pawle dzięki za linka prześledziłem, ciekawie się zapowiada.

A teraz łyżka dziekciu:) Przed chwilą kolega pokazał mi problem z wiązaniami w SW2014 Sp0.0. Wczoraj kończąc pracę zapisał złożenie, żadnych błedów nie wyświetliło. Dzisiaj otwiera to złożenie i drzewko całe w wykrzyknikach:( Wystarczyło redefiniować jedno z wiązań i znowu wszystko gra. Nie ciekawie się to zapowiada.

Pozdrawiam

gtokarczyk
 
--
2014-08-23, 00:12
Pomógł 6 raz(y).
SW 2014 to moim zdanim również kiepska wersja, jest niestabilny ,,wywala" się często i to bez wyraźnego powodu mimo że nie robię akurat większych złożeń. W mojej firmie po ostaniej wizycie firmy u której kupilśmy oprogramowania kilka spraw zostało odesłanych do producenta i niestety nawet oni na obecną chwilę część tych tematów załatwili tylko połowicznie a w SW 2013 było dobrze, wiadomo musieliśmy przejść na 2014 ze względu na klientów . Szkoda że w SW nie da się zapisać plików do starszej wersji aby można było pracować na wcześniejszych sprawdzonych wersjach . Ale tu chyba nie chodzi o naszą wygodę ...
 
.
2014-08-25, 08:22
Pomógł 52 raz(y).
    Tokarczyk Grzegorz
    Witam,
   
    Pawle dzięki za linka prześledziłem, ciekawie się zapowiada.
   
    A teraz łyżka dziekciu:) Przed chwilą kolega pokazał mi problem z wiązaniami w SW2014 Sp0.0.
    Wczoraj kończąc pracę zapisał złożenie, żadnych błedów nie wyświetliło. Dzisiaj otwiera
    to złożenie i drzewko całe w wykrzyknikach:( Wystarczyło redefiniować jedno z wiązań i znowu
    wszystko gra. Nie ciekawie się to zapowiada.
   
    Pozdrawiam
   
    gtokarczyk

A to akurat to nie tylko w SW2014. Tak się dzieje gdy mamy wyłączoną automatyczną przebudowę i zapisujemy nieprzebudowany model. Potem w czasie otwierania następuje przebudowa i ujawniają się wcześniejsze błędy.
PS. Z tymi kiepskimi parzystymi wersjami coś jest i to nie tylko w SW.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT