SolidWorks >> Inne tematy >> problem z badaniem przepływów
Autor Wypowiedź
2014-08-20, 08:59
Pomógł 0 raz(y).
witam ponownie
mam kolejny problem z seri "sam go nierozwiążę" i bez pomocy kolegów z forum niepotrafię sobie poradzić:/
problem wygląda następująco, miałem wykonany model płatowca samolotu, dość pracochłonny ale w wersji 2012 wykonałem na nim badania opływów i wszystko było ok. Obecnie szkoła zakupiła wersje 2013 ponownie chciałem wykonać badanie ale najwidoczniej podczas konwersji coś poszło nie tak bo teraz wykrywa mi masę przenikań w geometry tool, tak samo jak zapiszę go jako part, z tąd pytanie czyjest jakaś możliwość zapisania go jako jednej całej bryły tak żeby nie zauważał przenikań, lub zignorowanie tych przenikań, podkreślam ze wyniki mają być orientacyjne. będę bardzo wdzięczny za kazda okazaną pomoc
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-21, 08:34
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Najprosciej zapisać do części i połączyć wszystkie obiekty, lub inny format neutralny.
 
2014-08-21, 10:28
Pomógł 0 raz(y).
I tu własnie zaczyna sie problem jak zapisze do czesci nie mogę połączyć- błąd geometri a jak zapisuje w formacie igs to wywala kupe błędów i niechce rozpoznac wszystkich operacji
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-08-25, 09:28
Pomógł 18 raz(y).
Ciężko mi cokolwiek powiedzieć nie widząc tych błędów...
 
2014-08-25, 12:07
Pomógł 0 raz(y).
to są błędy które znalazł geometry tool w projekcie zapisanym jako .part wydaje mi się że to jest etap najblizszy rozwiązaniu

tutaj zbliżenie na błędy

z kolei w drugim projekcie uporałem sie z błędami geometry tool ale niestety nie chce zamienić mi powierzchni w bryły a nażędzie importu nie potrafi naprawić błędów. czy jest na to jakiś sposób?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-26, 15:59
Pomógł 405 raz(y).
To zależy jakie są błędy, ale bardzo często automat sobie z nimi nie poradzi. Sam screen z informacją wadliwa ściana nic nie mówi.

Czasem wystarczy zapisać plik w innym formacie i wady znikną, a czasem błąd powoduje zdublowana ściana...Nie da się na tej podstawie zaproponować rozwiązania.
 
2014-08-26, 16:08
Pomógł 0 raz(y).
to co mam zrobić, zeby muc uzyskać pomoc? ściany nie są zdublowane i automatycznie terz sobie nie poradził, hyba że cos źle robie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-26, 16:47
Pomógł 405 raz(y).
Pokazać model albo chociaż jakieś obrazki, naprawde z informacji, że są wadliwe ściany nic nie wynika..
 
2014-08-26, 16:56
Pomógł 0 raz(y).
witam
to jest link do pliku który myśle że jest najbliżej stanu mi potrzebnego - do badań opływów. jako part uproszczony jak się dało, a mimo to błędów masa. Jeżeli to coś pomoże byłbym wdzięczny
https://drive.google.com/file/d/0BxPbFczkzYVmVTN3VTNCaWNOejg/edit?usp=sharing
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-26, 19:48
Pomógł 405 raz(y).


A - fragment/y powierzchni do usunięcia, są to jakieś pozostałości,

B - powierzchnia otwarta (ma niebieskie krawędzie), nie da się w takiej postaci zamienić tego na bryłę,

C - kolejny otwór i niezszyte powierzchnie

D - wygląda jakby się coś nakładało, krawędź powinna mieć jednolity kolor
 
2014-08-27, 21:29
Pomógł 0 raz(y).
witam
A co zrobić z przykładem B i D niemam pojęcia. Czy mugłbym prosić o pomoc?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-27, 22:09
Pomógł 405 raz(y).
B - trzeba wypełnić otwór powierzchnią planaroną albo wypełnieniem powierzchni, połączyć i przeknowertować na bryłę (po wypełnieniu wszystkich otworów).

D - prawdopodobnie trzeba wyciąć fragment i załatać, ponieważ powierzchnia jest już połączona nie można użyć opcji Połącz z kontrolą przerw (która odpowiada za usuwanie mikronieciągłości).
 
2014-08-27, 22:28
Pomógł 0 raz(y).
Udało się!
ale teraz nie mogę połączyć obiektów, są już bryłami ale wywala błąd : "nie można połączyć pojedynczego obiektu który jest sumą obiektów wejściowych" jakieś sugestje?
p.s. dziękuje za dotychczasową pomoc
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT