SolidWorks >> Inne tematy >> Jak zapisać stworzony model w formacie stl ?
Autor Wypowiedź
2014-08-21, 22:47
Pomógł 0 raz(y).
Witajcie mam problem kiedyś trafiłem na przydatny tutorial jak tworzyć model od początku (czyli pierwszych szkiców) po zapisanie go w formacie .stl, lub .obj i przeniesienie do druku 3d. Teraz gdzieś nie mogę go odszukać.
Pamięć ludzka jest ulotna... modele rysuje tylko ni w ząb nie pamiętam jak sie zapisyało model w choćby w formacie .stl. Gdy chce to zrobić wyskakuje mi komunikat "nie ma dostępnych jednostek do przetworzenia przez stl"

Jeśli byłby ktoś miły podrzucić jakąś pomoc krok po kroku byłbym wdzięczny
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-21, 23:08
Pomógł 405 raz(y).
Pliki siatek (stl, obj. 3ds) można otwierać w SW tylko do podglądu lub do edycji z użyciem dodatku ScanTo 3D. Jednak siatki można zapisać tylko jako siatki a nie jako zwykłe pliki.

Nie da się też zapisać pliku powstałego w SW w formacie np. 3ds - wówczas pojawia się podobny komunikat.

Natomiast można zapisywać pliki do stla (pod kątem wydruku) ale nie tego, który pojawia się w grupie dostępnych formatów po włączeniu Scanto 3d.
 
2014-08-21, 23:17
Pomógł 0 raz(y).
Podpowiedz jak stowrzyć taką siatkę... gdzyż mam model , chciałbym do wydrukowac w 3d, ale program cura obsługuje pliki np stl. i nie moge sobie przypomniec jak to się robiło.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-08-21, 23:30
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem... w SW nie buduje się modeli bazując na siatce (jak np. w 3d max). Każdy model, który zaprojektuję w SW od początku mogę zapisać do stla do wydruku 3D (robiłem to wiele x).
 
2014-08-22, 00:14
Pomógł 0 raz(y).
Załapałem ... już wiem o co chodzi ... dzięki poprostu z uporem maniaka myślałem że to chodzi o narzędzie 3d a tak jak napisałeś zapisać w stl...

Dzięki wielkie za przypomnienie
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT