SolidWorks >> Inne tematy >> Kreator otworów zawiesza aplikacje
Autor Wypowiedź
2014-09-09, 15:59
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Pisze z nadzieją, że ktoś z Państwa przerabiał może ten temat. Otóż kreator otworów wywala mi solidworksa. Program się zamyka, i wyświetla typowy ekran, że solidworks miał błąd i musiał zostać zamknięty.
Co sprawdziłem do tej pory do tej pory:
- żadne resety itp nie pomagają,
- nie pomaga zamknięcie wszystkich innych aplikacji (antywirusy itp itd)
- nie ma znaczenia czy jest to skomplikowana cześć czy zwykły kwadrat wyciągnięty na 1 mm
- błąd powoduje już samo otwarcie kreatora tzn. otwieram ustawiam parametry i pozycje otworu i nie zależnie czy zaakceptuje (ptaszkiem:)) czy anuluje (krzyżykiem:)) efekt jest dokładnie taki sam,

Solidworks 2010 Standard, sprzet 4GB ramu, karta Radeon (w technologi mobilnej) win 7 64bit



Aha, słyszałem sugestie, że kreator w pakiecie standard jest nie dostępny. Osobiście jestem przekonany że to bzdura, ale pytam żeby potwierdzić. Uprzedzam pytanie: nie wiem czy kreator kiedykolwiek działał na tej stacji roboczej bo pracuje na niej od bardzo niedawna i nie mogę sobie przypomnieć czy używałem kiedykolwiek.
Pozdrawiam serdecznie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-09-09, 16:42
Pomógł 405 raz(y).
Kreator jest dostępny w każdym pakiecie!

1. Czy to się stało nagle czy zawsze tak było?

2. Czy może to mieć związek z instalacją service packów czy innych aktualizacji windows?

3. Czy Toolbox działa poprawnie?

Na początek sugeruję odpalić program na innym użytkowniku (innym koncie windows) i porównać.
 
2014-09-10, 08:17
Pomógł 0 raz(y).
Witam. Nie wiem czy sie stało nagle czy nie oraz czy ma związek z aktualizacjami windows bo tak jak mowie nie pamietam czy kiedykolwiek działało;( Na komputerze jest tylko jeden użytkownik. Toolbox z tego co wiem jest dostępny od pakietu profesional (ponownie proszę o sprostowanie jeżeli sie myle) wiec nie sprawdze czy działa.
Service pack do soliworks to 5.0 (z tego co wiem to najwyższy i był zainstalowany od samego poczatku)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-09-10, 09:37
Pomógł 405 raz(y).
Sorry, rzeczywiście nieprecyzyjnie napisałem - chodziło mi o konfigurator Toolbox dostępny w narzędziach solidworks lub w Opcje programu > Toolbox. Można tam definiować nowe rozmiary i jest to taki cywilizowany edytor bazy danych.

No to najłatwiej i najszybciej wybrać naprawę instalacji w panelu sterowania - dodaj usuń progamy.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT