SolidWorks >> Inne tematy >> SP 2.1
1  2    >
Autor Wypowiedź
Nie mówimy że się nie da...
2015-03-19, 11:27
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Czy ktoś już istalował nowy Servicepack. Zastanawiam sie nad zakupieniem subskrypcji 3 miesięcznej.

Pozdrawiam

Jan Pilch
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-19, 12:01
Pomógł 13 raz(y).
Panie Janie, Sp2.1 jest poprawką krytyczną którą każdy użytkownik sp 2 Zdecydowanie powinien zainstalować !
Prosze skontaktować się z dostawcą przedstawi Panu pełna listę poprawek które wprowadza ten Sp.


update. Zapomniałęm dodać że jeżeli ma Pan SW2015 bez subskrypcji to ta krytyczna poprawa należy się Panu bez względu czy jest subskrypcja czy nie.
Czyli nie musi Pan ponosić żadnych kosztów aby podnieśc wersję do SP2.1.

W przypadku problemów prosze o kontakt na pw.
 
.
2015-03-19, 13:50
Pomógł 52 raz(y).
Zainstalowałem, ale jak narazie nie widzę różnicy. Czy jest gdzieś wykaz zmian w SP2.1 w stosunku do poprzednich.
 
Nie mówimy że się nie da...
2015-03-19, 14:21
Pomógł 0 raz(y).
Dziekuję za informację. Mój dostawca jak zwykle mnie poinformował:(

Pozdrawiam
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-19, 14:25
Pomógł 13 raz(y).
Panie Włodzimierzu,SPaki nie dodaj żadnych nowych funkcjonalnosći wprowadzają tylko poprawki błędów.

Poprawki dotyczące 2015 SP2
Odnośnie SP2.1 nie ma jeszcze listy




SPR #
Description
Product


402245
SOLIDWORKS Simulation - Static Interface: Selection of edges using "Select Loop" is not correctly supported in Simulation.
SOLIDWORKS Simulation


414531
Drawings: Bill of Materials Table (BOM): BOM contents are not lining up with associated items when bom is set to table header bottom and split table.
SOLIDWORKS


493638
Graphics: View only Blocks: Text from block which is scaled down and containing numbering moves while saving as PDF.
SOLIDWORKS


523192
SOLIDWORKS Composer - Technical Publication: Technical Illustration workshop should have the option to output multiple views like the high resolution image workshop
SOLIDWORKS Composer


529749
SOLIDWORKS Simulation: Connector-Pin / Nonlinear Interface: In a nonlinear with shells, it is not possible to create a pin connector (cannot select circular edges in the PropertyManager).
SOLIDWORKS Simulation


557935
Enhancement: SOLIDWORKS Composer User Interface: 3DVIA Composer - need possibility to edit standard view name at view creation.
SOLIDWORKS Composer


567591
Parts, Features, Weldments: Incorrect weldment properties are inserted in derived part created by ‘insert into new part’.
SOLIDWORKS


653286
Enhancement: Routing - Cabling: Harness drawings should automatically scale in a way so that all entities are displayed on the drawing and tables do not overlap.
Routing


687484
SOLIDWORKS Simulation - Thermal Postprocessing: Crash or null temperature results (zero Kelvin) when plotting thermal results if result file is large (> 2Gb).
SOLIDWORKS Simulation


730932
Translator - ProE In: "is not a valid part file" warning importing some Creo 2.0 part files.
SOLIDWORKS


733177
Translator - ProE In: File specific - Cannot import PTC Creo 2.0 file; '...is not a valid part file.'
SOLIDWORKS


744039
SOLIDWORKS Electrical - 3D Routing, Wiring: Harness drawing tables show wire colors in HEX format rather than names.
SOLIDWORKS Electrical


747454
Routing - Tubing: Tubing does not respect the imposed bend radius.
Routing


760186
Installation General - Admin Image: Client Installation fails with blank dialog. Cause was insufficient disk space on the client computer. Need to address the incorrect dialog displayed when this condition occurs.
SOLIDWORKS


768728
SOLIDWORKS Simulation: ‘Compression-only’ & ‘Extension-only’ springs behave as ‘Compression Extension’ springs when loads are against the stiffness loads using two locations.
SOLIDWORKS Simulation


801450
User Interface: Dynamic Reference Visualization has inconsistent behavior when selecting features.
SOLIDWORKS


830162
Translator - STEP: Apple iCloud Services influences SOLIDWORKS STEP process - other processes are influenced IGES, dimension with decimal precisions in drawing environment.
SOLIDWORKS


833026
eDrawings -Display: Graphics boost option is not saved when restarting eDrawings on Windows 8.1
eDrawings


833510
Pack&Go: The path color does not change when editing the part folder location under 'Save to Folder' in the Pack and Go window.
SOLIDWORKS


833725
Pack&Go: Font color does not change from Black to Green on renaming a component under 'Save To Name' column in Pack and Go.
SOLIDWORKS


833959
Assemblies - Design Table - Part Data: SOLIDWORKS crashes when trying to edit legacy design table in this Part file - $HW-SIZE parameter.
SOLIDWORKS


833993
Drawings: Annotations - Note, Balloon: Unable to insert a multiple leader balloon using CTRL and select (various items).
SOLIDWORKS


833995
Pack&Go: Check on 'Include drawings' when doing pack and go for the part has multiple drawings, only last saved drawing will be included.
SOLIDWORKS


835013
Pack&Go: Include drawings in "Pack and Go" does not work for parts in done via Windows Explorer.
SOLIDWORKS


835503
SOLIDWORKS SOLIDWORKS Workgroup PDM - Check in Performance: Check-in of customer assemblies upgraded from SOLIDWORKS 2014 to SOLIDWORKS 2015 is slow - regression from 2014Sp4
SOLIDWORKS Workgroup PDM


837245
Enhancements: eDrawings: Provide a version of eDrawings for Apple® Macintosh® that can open SOLIDWORKS or eDrawings 2015 format files.
eDrawings


837626
SOLIDWORKS Workgroup PDM - Vault - File Operations: 'Incompatible cache.store version: 0. Vault version is: -2063129475...' message pointing to server service stopping (crashing) in upgraded 2015 vaults.
SOLIDWORKS Workgroup PDM


838087
SOLIDWORKS SOLIDWORKS Workgroup PDM - Check in: Vault error 40 when you click on the check in dialogue in SOLIDWORKS Workgroup PDM.
SOLIDWORKS Workgroup PDM


838224
Toolbox Database - Customize: Toolbox configure window crash when add new size in hole wizard standards.
SOLIDWORKS


838819
Installation & Licensing - eDrawings: eDrawings does not pull a network license (SNL).
SOLIDWORKS


841670
Translator - X_T, X_B: Message 'Inconsistent modeler version' when opening this Parasolid file in SOLIDWORKS.
SOLIDWORKS


849175
SOLIDWORKS SOLIDWORKS Workgroup PDM - Check In: Simultaneous ‘Check-In’ of assemblies throws VAULT ERROR: 40 warning – check-in hangs, WPDM service is stopped and the files are not checked in.
SOLIDWORKS Workgroup PDM


855122
SOLIDWORKS SOLIDWORKS Workgroup PDM - File Operations: Change Project error 'an attempt was made to access an unnamed file past its end'.
SOLIDWORKS Workgroup PDM


 
.
2015-03-19, 14:32
Pomógł 52 raz(y).
Wiem , że SP nie wprowadza nowych funkcjonalności, ale nie zauważyłem żeby to co wydawało mi się błędem zostało naprawione, dlatego ciekaw byłem zmian.
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-19, 14:38
Pomógł 13 raz(y).
Panie Włodzmierzu, mogę umieścić też poprawki z SP1 i SP0 jeżeli chciałby Pan się z nimi zaznajomić :)
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-19, 20:15
Pomógł 4 raz(y).
Witam, a jak się ma używanie SW 2015 z jakąkolwiek poprawką do wciąż jak widać nie rozwiązanego zgłoszenia



SPR #: 862458
Product: SolidWorks API
Status: Under review (Implemented)
Fixed in: none none
Area: API
Sub-Area: Document Manager
Customer Impact: Critical
Enhancement: No

Summary: Save operation may randomly not save complete files, which may result in file corruption.

Technical Comments:
DS SolidWorks does not guarantee that this SPR fix will be available in the indicated future release of the product since at this time the SPR fix has not completed QA procedures that incorporate all SPR fixes and enhancements into a new version of our product.


jak dla mnie jest to kradynalny błąd programu eliminujący go z użycia w środowisku produkcyjnym w zasadzie, błąd który powinien się pojawić w wersji beta nie w wersji produkcyjnej gdyż jak używac takiej wersji w środowisku produkcyjnym w przypadku jeśli ktoś nie posiada żadnej opcji odnosnie kopii zapasowych plików?

Na szczęście zostałem na poziomie 2014 :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-19, 21:05
Pomógł 405 raz(y).
2014 może lepszy ale wciąż daleko za wersją np. 2013.

A tak naprawdę to jakiś żart z tym co się ostatnio dzieje z SW. Ktoś, kto ma przekrój przez 10 ostatnich wersji będzie wiedział o czym piszę.

Absolutnie się zgadzam z poprzednikiem, te same opinie widzę w różnych innych miejsach w sieci. Nie rozumiem opłaty za aktualizacje w takim kontekście. Nie zmierza to w dobrym kierunku...
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-20, 08:23
Pomógł 13 raz(y).
Panie Andrzeju :

SOLIDWORKS® 2015 SP2.1 products address SPR 862458 (Save operation may not save complete files, which may result in file corruption.). This problem is specific to SOLIDWORKS 2015 products.This random problem may occur when saving in SOLIDWORKS CAD or when saving a file in an application that uses the SOLIDWORKS Document Manager such as, but not limited to, SOLIDWORKS Enterprise PDM, SOLIDWORKS Workgroup PDM, and SOLIDWORKS Pack and Go.The correction in 2015 SP2.1 will prevent new occurrences of the problem.Customers currently using any 2015 Service Pack older than SP2.1 should upgrade to SP2.1.

Czyli w Sp2.1 ten problem nie występuje.
Każdy klient bez subskrypcji ale posiadający wersję 2015 może ją podnieść do sp2.1 bez ponoszenia kosztów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-20, 09:27
Pomógł 405 raz(y).
Cezary, a co SW ma do powiedzienia w kwestii jak niżej? Chodzi o ostatnie zdanie: w wersji SW 2014 nie działa współpraca (...) czyli nie można otwierać plików z SW 2015 w SW 2014 SP5.



 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2015-03-20, 11:28
Pomógł 4 raz(y).
    Cholewski Cezary
    Panie Andrzeju :
   
    SOLIDWORKS® 2015 SP2.1 products address SPR
    862458 (Save operation may not save complete files, which may result in file corruption.). This
    problem is specific to SOLIDWORKS 2015 products.This random problem may occur when saving in SOLIDWORKS CAD or when saving a file in an
    application that uses the SOLIDWORKS Document Manager such as, but not limited to, SOLIDWORKS
    Enterprise PDM, SOLIDWORKS Workgroup PDM, and SOLIDWORKS Pack and Go.The correction in 2015 SP2.1 will prevent new
    occurrences of the problem.
Customers currently using any 2015 Service Pack older than SP2.1 should upgrade to
    SP2.1.
   
    Czyli w Sp2.1 ten problem nie występuje.
    Każdy klient bez subskrypcji ale posiadający wersję 2015 może ją podnieść do sp2.1 bez
    ponoszenia kosztów.

Dziekuję za info. Jednak poczekam na rozwój wydarzeń odnosnie stabilności wersji 2015 i dalsze uwagi innych użytkowników i komentarze na forach gdyż nie mam czasu na testowanie w środowisku produkcyjnym i martwienia się - "zadziała, nie zadziała...".

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za informację.



P.s. mam nadzieję że SW nie idzie w stronę systemów operacyjnych - tygodniowy zestaw aktualizacji
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-20, 13:08
Pomógł 13 raz(y).
Paweł,
W SW2015 uległa zmianie struktura plików (klienci mówili ze pliki za dużo zajmują miejsca)
Zostało to wprowadzone czyli mamy dziś pliki lżejsze o 20-40%, ale musieliśmy zrezygnować z tej funkcjonalności ponieważ SW2015 używa zupełnnie innych plków i nie mogą być otworzone przez wersje starsze.
Czyli niemozemy kontynuować fukcionalności która została wprowadzona w SW2013.
Myślę że w wersji 2016 ta funkcja powróci ponieważ będzie zachowana jednolita struktóa plików.

Jak tylko będę miał informacje pewne na 100% podeślę info.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-20, 13:48
Pomógł 405 raz(y).
Dzięki za info.

Nie wiedziałem bo oczywiście wcześniej na ten temat nikt nic nie mówił. Należę do grupy, która ma zainstalowane wiele wersji SW jednocześnie, ale zdaję sobie sprawę, że w wielu firmach tak nie jest i może to stanowić problem.

Może zabrzmiało to pretensjonalnie ale to nie uwaga do Ciebie, tylko do korporacji. Nie wszystko ostatnio im wychodzi a ludzie muszą pracować na tym sofcie.
 
2015-03-20, 20:04
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Mam pytanie związane z SP 2.1 U Nas w firmie wygasła już subskrypcja (do końca lutego) więc SP 2.0 jest ostatnia poprawką do SW2015. (Jak zwykle, klienci będą przysyłać modele w SW2016 i zaś firma musi wykupić subskrypcje) ktoś na forum napisał, że można pobrać SP 2.1 bez subkrycji, czy to jest prawda ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-20, 20:52
Pomógł 405 raz(y).
To prawda..ale nie wiem jak to technicznie jest rozwiązane bo jeżeli z poziomu instalatora się sprawdza aktualizacje, to wyświetla info, że subskrypcja wygasła. Oczywiście jak masz (niewiadomo skąd) instalkę to można niby instalować bez sieci, więc da się to wykonać.
 
2015-03-20, 21:09
Pomógł 36 raz(y).
Pawle, wczoraj (wcześniej czytając tą informację z SP 2.1) próbowałem ściągnąć, ale odmówiło posłuszeństwa. Ale instalka (nie wiadomo skąd SP 2.0) można zainstalowac dla wersji studenckiej.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-03-20, 21:36
Pomógł 405 raz(y).
Ale skoro jest taka wersja, tzn. obarczona tyloma krytycznymi błędami, to co za problem wyłączyć to globalnie dla SP 2.1 weryfikacje subskrypcji (nr seryjny niech sprawdza).

Może Cezary opowie jak to pobrać. Nie chodzi o jakieś kombinacje tylko normalne oficjalne zainstalowanie.
 
Elite Application Engineer CAE/CAD/IT
2015-03-24, 08:22
Pomógł 13 raz(y).
Przepraszam byłem niedostepny.
Co do poprawki S.P 2.1 dla klientów bez subskrypcji.
Należy skontaktować się z waszym dystrybutorem VAR, po tym udostepni Panu plik któym podniesie się wersję do SP 2.1 są to ogólne zalecenia SolidWorksa.
W przypadku problemów prosze o kontakt.
 
2015-03-24, 19:30
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Teraz to rozumiem na jakiej zasadzie można pobrac SP 2.1 W chwili obecnej nie zauważyłem jakiś problemów po wgraniu SP 2.0, więc pracuje się stabilnie i chyba tak zostanie do SW 2016.

Dzięki za wiadomość.
 
1  2    >

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT