SolidWorks >> Inne tematy >> problemy z geometrią cześci toolboxa
Autor Wypowiedź
2015-04-24, 10:38
Pomógł 0 raz(y).
Cześć od pewnego czasu dzieje się coś dziwnego z częsciami toolboxa

Przykład:

Tworzę noze złożenie i wstawiam do niego jakąs część.
Wszystko ok.
Po czasie stwierdzam że chę zmienić np: rozmiar łożyska które wstawiłem.
Robię "edytuj komponenty toolbox" i zmieniam rozmiar.
rozmiar się niby zmienia ale cała geometria jakaś taka skopana.
Na załaczonym zrzucie ekranu widac wszystko
jest dobre łozysko i seger i 1 skopane łozysko i 1 skopany seger.


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-24, 10:57
Pomógł 405 raz(y).
Otwórz część w oddzielnym oknie i zobacz czy jakieś operacje nie zostały wygaszone/przywrócone.

Tak czy inaczej to jakiś błąd i nie powinno się tak dziać. Czy części są zapisywane jako kopie czy jako dopisywane konfiguracje?
 
2015-04-24, 11:13
Pomógł 0 raz(y).
znalazłem coś tu:

To chyba może mieć znaczenie. Ale nie wiem skąd te błędy.



 
2015-04-24, 11:21
Pomógł 0 raz(y).
Tak sobie myśle że to może mieć jakiś związek z błędnymi obliczeniami które wynikają z użycia kropki lub przecinka.
Chodzi o to że od pewnego szasu mam takie zjawisko że w równaniach nie mogę używać przecinka.
Czyli:

Mam wpisaną wartość wymiaru 10 i chcę dodać 2,5 to nie mogę. Muszę zrobić 10 +2.5 ( czyli z kropką)
Ale zamiast wpisywać 10+2.5 mogę wpisac od razu 12,5 ( i tu już przecinek jest akceptowany)
No i tak sobie myśle że ten przecinek wszystko mi psuje.
Zazanczam iż w opcjach sysatemu mam zaznaczone " Uzyj systemowego separatora wymiarów ,"
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-24, 11:29
Pomógł 405 raz(y).
No ale chyba nie dodajesz rówań do wymiarów części Toolbox?

Oczywiście większość parametrów, których się nie wybiera podczas wstawiania takiego komponentu są obliczane z równań. Więc błędy widoczne na obrazku mają z tym związaek, ale pytanie, czy same się pojawiły (podczas edycji definicji Toolboxa) czy podczas ingerencji??

A co do separatora, to nie jest tak do końca. Zawsze w równaniach i niekótrych tabelach używa się kropki a nie przecinka! Tylko czasem np. w niektórych tabelach program sam zamieni przecinek na kropkę a w równaniach niekoniecznie. Chociaż tu się nie wypowiem ponieważ od zawsze używam kropki i nie spotkałem się z możliwością użycią przecinka.
 
2015-04-24, 11:38
Pomógł 0 raz(y).
nigdy nie modyfikowałem toolboxa.
A zrzut ekranu dotyczył równań dotyczących jakiejś części z toolboxa - tej o złej geometrii

Natomiast pisząc o przecinkachi kropkach w równaniach to miałem na myśli zwykłe równania które się tworzy w szkicach w normalnych częsciach ( nietoolboxowych)

No ale myślę że jedno z drugim może mieć związek- tylko nie wiem jaki i skąd się bierze ten błąd

Jeszcze raz zazanczam-nigdy nie ingerowałem w zadne równania toolboxa

A cżęści toolboxowe wstawiam jako osobne kopie
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-24, 11:44
Pomógł 405 raz(y).
To proponuję sprawdzić pliki na innym komputerze, no chyba że nie ma takiej możliwości.

A jeszcze takie pytanie, czy te pliki tak po prostu jednego dnia się zepsuły czy może po jakiejś aktualizacji? Albo np. są to pliki ze starszej wersji i błędy pojawiają się po wczytaniu złożeń w nowszej?

Być może naprawa instalacji rozwiąże problem.
 
.
2015-04-24, 11:46
Pomógł 52 raz(y).
Z tym separatorem jest drobne zamieszanie. W wymiarach, parametrach operacji również obliczanych w polu operacji przez wpisanie wyrażenia jest obojętne czy napiszemy kropkę czy przecinek. Ale już w równaniach nie. Musi być kropka. Dlatego zdziwiło mnie trochę to co napisał Marcin , że akceptuje wpis 12,5 (z przecinkiem) do równania.
 
Engineer of old school
2015-04-24, 12:32
Pomógł 20 raz(y).
Miałem podoby problem. Oprogramowanie amerykańskie nie przyjmowało przecinka jako znaku notacji dziesiętnej. W krajach anglosaskich kropka jest znakiem takiej notacji. Jedynym wyjściem była zmiana w systemie. Z przezwyczajenia dalej używam takich ustawień. Proszę spróbować, moze to pomoże.
 
2015-04-30, 09:25
Pomógł 0 raz(y).
Przeinstalowałem SW.
Działa wszystko ok teraz
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2015-05-08, 09:54
Pomógł 18 raz(y).
Ten problem jest spowodowany składnikami Microsoft - VBA.
Wystarczy je jeszcze raz zainstalować z folderu instalacyjnego SOLIDWORKS.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT