SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z zapisaniem części w SW 2016
Autor Wypowiedź
Konstruktor Cad
2016-03-11, 08:56
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Od niedawna pracuje na SW2016 i od tego też momentu pojawił mi się dziwny problem, mianowicie gdy działam na modelu części po jakimś czasie chcąc zapisać tą cześć klikam w ikonkę zapisz lub Ctrl+S, program "pomieli" chwilkę po czym nie zapisuje tej części. Podczas zamknięcia i próby zapisania przy zamknięciu modelu sytuacja wygląda tak samo. Cały czas model zostaje nie zapisany.
Istnieje wiele rzeczy nie wytłumaczalnych i sytuacji w których Solid Works ma swoje "widzi mi się" ale ta akurat mnie już frustruje. Czy ktoś miał styczność z taką wizją lokalną Solid Worksa? Czy można jakoś temu zapobiec?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-03-11, 09:42
Pomógł 405 raz(y).
Czy opcja zapisz jako też nie działa? Czy to się pojawiło nagle czy tak zawsze było (w wersji 2016)?

Jaki service pack? Czy możesz sprawdzić tę nieprawidłowść na innym komputerze? Rozumiem, że to absolutnie kwestia uprawnień, tylko jakiś błąd SW? Może naprawa instalacji pomoże.
 
Konstruktor Cad
2016-03-11, 10:19
Pomógł 0 raz(y).
Tak też nie działa opcja zapisz jako. Nie raczej nie nagle się pojawiło odkąd używam SW 2016 tak często bywało. Service Pack 1 . Hmm uprawnienia powiadasz. Działamy w domenie to fakt aczkolwiek uprawnienia mamy nadane cały czas. Hmm nie wykluczone że w jakimś zakresie czasu server robi sobie kopie tymczasowe może i tak być w sumie myślałem już o tym ale akurat nie jest reguła czy w takich czy w innych godzinach mi się tak dzieje.
Zmieniłem ustawienia odniesień zewnętrznych zobaczymy możne pomoże, na razie działa wszystko.

Niestety po kilkudziesięciu minutach pracy ten sam problem brak możliwości zapisu;/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT