SolidWorks >> Inne tematy >> DraftSight
Autor Wypowiedź
2011-04-11, 23:51
Pomógł 0 raz(y).
działa ktoś w tym sofcie?
Może założy się nowy dział jesli będzie więcej problemów.
Póki co mam jeden - wczytałem jakiegoś dxf i dwg i mam problem z wydrukiem.
 Z AC też sobie z tym nie radzę dlatego proszę o wskazówki.
Na arkuszach grubości linii są prawidłowe, mniej więcej wszystko prócz konturu jest cieńsze, kontur ma grubość 0,3.
 
Jak prawidłowo  przeedytować rysunek aby  wydruk odzwierciedlał grubości linii? 
Nie mam wczytanego iso z warstwami, musze je stworzyć od nowa?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-04-12, 09:20
Pomógł 405 raz(y).
Ustosunkuje się tylko do pierwszej części - "mówisz i masz" >>http://www.pswug.info/forum/24/Edytory_2D
 
 
..
2011-04-12, 10:14
Pomógł 3 raz(y).
Tzn. jeżeli dobrze rozumiem to powiem tak jeżeli twój wczytany rysunek dxf bądź dwg (nie wiem w jakim cadzie wykonywany pierwotnie) nie miał wcześniej przypisanych warstw (czyli grubości linii, ich kolory-jak kto lubi) to wygląda na to że musisz do każdej linii przypisać warstwę z grubością linii, chyba że już ma a wygląda na to że ma z tego co mówisz, więc wejdź w menadżera warstw i zobacz jakie są grubości przypisane. Osobiście nie drukowałem z DraftSighta ale otworzyłem sobie rysunek na szybkiego w nim i w menadżerze elegancko pokazuje grubości przypisane do warstw. Jeżeli otwierasz i są wartswy w DS to może jest to wina nieaktualnych sterowników od drukarki (plotera). Powiem jeszcze jedno w AC można sobie grubości na ekranie zobaczyć linii, w DS-e tego nie widzę. Z wydrukiem w AC nigdy nie miałem problemu, z DS-u nie drukowałem. Generalnie to takie moje rozumowanie.
Ps. Z ciekawości sprawdze jak z wydrukiem w DS-e.
Pozdrawiam Łukasz
 
..
2011-04-12, 10:33
Pomógł 3 raz(y).
Sprawdziłem i drukuje normalnie wDS-e ale wejdź może drukuj>dodatkowe opcje i tam ustaw w stylach drukowania =jak wyświetlono na arkuszu i zaznacz "ptaszkiem" użyj przypisanych stylów drukowania
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT