SolidWorks >> Inne tematy >> Routing 2011
Autor Wypowiedź
T_F
2011-08-03, 08:13
Pomógł 0 raz(y).


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-03, 08:50
Pomógł 405 raz(y).
Można w Routingu zastosować stałą długość przewodów. Załącznika brak!
 
T_F
2011-08-03, 09:01
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy można nadać stały wymiar przewodów? Czyli przy zmianie położenia jednej z wtyczek długość przewodu się nie zmieni a położenie wtyczki będzie ograniczone daną długością. Na poniższym rysunku przedstawiam problem – zmiana pozycji ale również zmiana długości przewodu. P.S. w opcje nie wchodzą podstawowe „wiązania” w zakładce „złożenie”.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-03, 10:17
Pomógł 405 raz(y).
Stała długość dotyczy elektryki i przewodów elastycznych, czyli zbudowanych ze spajnów. Dla segmentu trasy można zablokować długość, jedak jeżeli spajny nie mają punktów pośrednich (splajn z dwóch punktów, czyly jakby prosta) to może być problem.

Jeżeli chodzi o przewody tube lub pipe zbudowane z rur to nie ma takiej opcji,
 
T_F
2011-08-03, 12:12
Pomógł 0 raz(y).
Wprowadzając przykładową wartość 200 mm, wymiar ten nie blokuje mi „mojej” podpory na tej długości. Ogólnie ten moduł w SW przy wprowadzaniu zmian położenia „wtyczek” generuje sporo błędów, edycja dość ciężko wygląda.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-03, 12:51
Pomógł 405 raz(y).
Bo to działa odwrotnie, kabel jest dopasowany do położenia końcówek. Jeżeli ma działać w drugą stronę to nie potrzeba do tego Routingu, tylko część ruchomą trzeba wstawić w kontekście, uzależniając od długości przewodu.
 
T_F
2011-08-04, 07:34
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za pomoc, ale taka opcja w druga stronę myślę, że również by znalazła szersze zastosowanie. Może kiedyś coś z routingu znajdzie się w dziale „challenge” ;D
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-08-04, 09:10
Pomógł 405 raz(y).
Myślę, że to nie jest brakiem, da się to przecież zrobić. Routing ma pewną funkcjonalność, może są ograniczenia ale jednak jakieś możliwości ma, natomiast opisywane przez Ciebie zagadnienie wymagałoby podwójnej zależności. Wszytkie rury czy kable w Routingu wstawiane są w kontekście w podzłożeniach tras, skoro prowadzę przewód od punktu A do B do nie może zależeć punkt B od przewodu. Jak pisałem, można zostawić jedną stronę bez końcówki (tworząc trasę) a później wstawić drugą końcówkę z ruchomą częścią wiążąc położenia do przewodu.

Nie do końca nawet widzę w praktyce, gdzie tak jest, że coś "wisi" na kablu i się przesuwa w zależności od jego długości.

A wracając do challange, oczywiście zawsze czekamy na propozycję ciekawych tematów jednak tutaj ogrniczeniem będzie to, że niewiel firm/osób używa Routingu...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT