SolidWorks >> Inne tematy >> Dostosowanie SW do swoich potrzeb
Autor Wypowiedź
SW,CATIA
2011-08-30, 12:30
Pomógł 3 raz(y).
Witam,


Chciałbym zapytać o kilka spraw konfiguracyjnych:

1. Po otwarciu programu czy może pokazywać się od razu okno z wyborem dokumentu który chcę uzyć np. część, żłożenie? Lub czy może się otwierać od razu dokument części?

2. Po otwarciu dokumentu części/złożenia wysuwa się mi za każdym razem prawy boczny panel tam gdzie są zakładki toolbox, PDM etc. Czy można to jakoś zatrzymać żeby się nie otwierało za każdym razem.

3. Jeszcze jedna sprawa mając komponenty w złożeniu pod każdym mam liste wiązań a potem katalog "operacje" w którym są operacje danej części. Chciałbym aby te wiązania tez były automatycznie wrzucane do katalogu. bo przy dużej ilości bardzo to wydłuża drzewko.

Szukałem w opcjach, jakoś nie widzę. Dzięki za info.

Pozdrawiam gtokarczyk
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-09-01, 11:04
Pomógł 405 raz(y).
    Tokarczyk Grzegorz
    Witam,
    Chciałbym zapytać o kilka spraw konfiguracyjnych:
   
    1. Po otwarciu programu czy może pokazywać się od razu okno z wyborem dokumentu który chcę
    uzyć np. część, żłożenie? Lub czy może się otwierać od razu dokument części?
Przecież się otwiera - to tylko 1 kliknięcie. Zawsze można zamiast klikać na ikonę SW wybrać pusty szablon części.
    2. Po otwarciu dokumentu części/złożenia wysuwa się mi za każdym razem prawy boczny panel tam
    gdzie są zakładki toolbox, PDM etc. Czy można to jakoś zatrzymać żeby się nie otwierało za
    każdym razem.
Trzeba odznaczyć pinezkę.
    3. Jeszcze jedna sprawa mając komponenty w złożeniu pod każdym mam liste wiązań a potem
    katalog "operacje" w którym są operacje danej części. Chciałbym aby te wiązania tez były
    automatycznie wrzucane do katalogu. bo przy dużej ilości bardzo to wydłuża drzewko.
Chyba się nie uda, ale zawsze można utworzyć folder i tam wrzucić.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT