SolidWorks >> Inne tematy >> Zacinanie się programu
Autor Wypowiedź
2011-11-11, 14:55
Pomógł 0 raz(y).
Przez kilka dni pracowałem na SolidWorksie 2011 i nie miałem żadnych problemów.

Wczoraj wieczorem gdy chciałem dodać płaszczyznę program się zawiesił. Teraz mam z nim problem bo za każdym razem gdy chcę wykonać tą operację program się zawiesza.



Wie ktoś może co mógłbym zrobić by to naprawić ? Przeinstalowanie programu nie dało efektów.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-12, 09:15
Pomógł 405 raz(y).
Może jednak chodzi o tę płaszczyznę... oczywiście, nawet jeżeli użytkownik pomyli się w wyborze to program może "długo myśleć" ale nie powinien się zawieszać. Jeżeli podejście jest ok to koniecznie sprawdź to na innym komputerze albo udostępnij plik to ktoś Ci sprawdzi.

Jeżeli to nic nie da to sprawdziłbym, czy taki błąd jest znany, może trzeba ściągnąć nowszego service packa.
 
2011-11-12, 10:43
Pomógł 0 raz(y).
Nie chodzi konkretnie o tą płaszczyznę w tym właśnie projekcie.

Otwieram nową część, zaznaczam 3 podstawowe płaszczyzny, klikam geometrię odniesienia > dodaj płaszczyznę i program się zawiesza (nie zacina). Dziś zrobie formata, jak nie pomoże to będzie kiepsko.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2011-11-12, 10:56
Pomógł 405 raz(y).
Co niby da formatowanie skoro reinstalacja nic nie wniosła? Szukałbym rozwiązania gdzie indziej...
 
Panienka do wszystkiego
2011-11-12, 11:45
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



jak sie nie wie jak z registry usunac zapisy to trzeba niestety uzyc buldozera... Normanie reinstalka nich nie przyniesie, bo te "chore" zapisy pozostaja.



Pozdr. tomek
 
2011-11-12, 13:52
Pomógł 0 raz(y).
Co to za "chore zapisy", które mogą powodować taką reakcję programu ?
 
2011-11-12, 15:20
Pomógł 2 raz(y).
    Kęska Paweł
    Jeżeli to nic nie da to sprawdziłbym, czy taki błąd jest znany, może trzeba ściągnąć
    nowszego service packa.

Pawle, Pawle. Service packa? Toż to service packi nie są po to żeby poprawiać błedy (tak słyszałem) , tylko po to żeby wprowadzać nowe funkcje i ulepszenia.

Taki sarkazm (oczywiście nie skierowany osobiście do Pawła) trochę, ale jakoś musiałem to napisać.
 
2011-11-12, 16:16
Pomógł 0 raz(y).
Przemku a skąd nazwa "service pack" ? :)

Format pomógł, wina leżała w moim zmęczonym komputerze.

Mam nadzieje, że problem się nie powtórzy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Panienka do wszystkiego
2011-11-12, 16:38
Pomógł 66 raz(y).
Witam,



pod pojeciem "chorych zapisow" kryja sie te zapisy, ktore powoduja taka a nie inna, wadliwa prace danego programu. Deinstalacja nie pomaga, bo registry juz od dawna nie jest czyszczona ze wszystkich smieci, ktore zostaly zapisane przy instalacji. Wiec reinstalacja tez nie pomoze ( wrzadkich przypadkach mozna mowic o szczesciu). I teraz albo sie to czysci recznie (jak sie umie) albo instaluje sie wszystko od poczatku (Format).



A nazwa ServicePack przyszla z Amilandu.



Pozdr. tomek
 
Konstruktor
2011-11-15, 13:36
Pomógł 0 raz(y).
Polecam CCleaner. Czyści i nie pozostawia plam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT