SolidWorks >> Inne tematy >> Edytor równań i pytanie o BOM w złożeniu.
Autor Wypowiedź
2012-03-06, 15:31
Pomógł 18 raz(y).
1. Jak obsługiwac edytor równań w SW2012?

W starym było po prostu dodaj równanie i pisało się prostą formułkę.

Chodzi mi o to, aby stworzyć nową wartość dla detalu, nazwijmy to "objętość", która objętość w mm3 przelicza na cale3.

W staym pisałem ="SW-Objętość"/15623 i miałem objętość w calach.

A teraz mam jakieś "Zarządzaj równaniami...", w którym nie wiem o co halo.



2. Chcę wstawić BOM do złożenia. Pojawia się, owszem, ale jak dodać własną kolumnę np. z objętością?

Bo teraz mam numer elementu, jego ilość, itd, ale nie ma objętości.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-06, 15:42
Pomógł 405 raz(y).
Ad1. Dokładnie tak samo a nawet prościej. W zmiennych globalnych dodajesz wpis objętość a w polu wartość/równanie pobierasz właściwośc masową czyli objętość dzieląc przez stałą.

Tylko ustaw filtr na widok wymiaru lub równania.

Ad2. Prawy klawisz w dowolnym miejscu tabeli> wstaw kolumna prawo/lewo i podpinasz właściwość dostosowaną z pliku części (objętość można pobrać bezpośrednio w trzeciej kolumnie z menu plik > właściwości)
 
2012-03-07, 07:40
Pomógł 18 raz(y).
    Kęska Paweł
    Ad1. Dokładnie tak samo a nawet prościej. W zmiennych globalnych dodajesz wpis objętość a w
    polu wartość/równanie pobierasz właściwośc masową czyli objętość dzieląc przez stałą.

No i właśnie tak tobie, ale coś nie działa:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-07, 08:29
Pomógł 405 raz(y).
Ok, dopiero teraz widzę o co chodzi. Jeżeli otwieram plik ze starszej wersji to równanie jest rozpoznane ale zgłasza problem (ostrzeżenie przy nazwie). Jeżeli jednak chcę tak zrobić w 2012 to nie pozwala zatwierdzić. Co ciekawe, momenty bezwł. można dzielić przez stała ale już masę, objętość czy powierzchnię nie.

Jakoś do tej pory nie otwierałem starszych plików ale teraz widzę, że to jakieś dziadostwo jest.

Zgłaszaj do resellera!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT