SolidWorks >> Inne tematy >> Praca z Konfiguracjami czy osobne czesci
Autor Wypowiedź
2012-03-23, 11:29
Pomógł 2 raz(y).
Witam

chcialbym zapytac was, jak wam jest lepiej z doswiadczenia pracowac, robiac modele w wielu konfiguracjacj czy zapisywac je oddzielnie. Chodzi mi o to ze w poprzedniej pracy raczej unikano konfiguracji (uzywano tylko gdy czesci czy zlozenia roznily sie nie wiele od siebie ), wiadomo wieksza mozliwosc popelnienia bledu gdy zlozenie sklada sie z wielu czesci, a czesci albo podgrupy maja wiele konfiguracji, daje to wiele kombinacji i mozna sie troche zamieszac.

Obecnie pracuje z ludzmi ktorzy prawie wszystko robia wszystko w konfiguracja nawet jak czesci roznia sie calkowicie( np. wygaszaja operacje dla poszczegolnych konf.). Osoboscie uwazam to za bledne postepowanie.

Jakie jest wasze zdanie? Czy praca z konfiguracjami ma wplyw na szybkosc pracy Solida albo komputera, mam na mysli np. wykorzystanie pamieci?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-03-23, 15:37
Pomógł 405 raz(y).
Jak lepiej pracować to trudno odpowiedzieć bo każda firma ma swoją specyfikę ale zgadzam się z Tobą, że jeżeli modele się bardzo różnią to lepiej zrobić w nowej części/złożniu. Odradzałbym np. robienie więcej niż 2-3 konfiguracji wyprowadzonych.

Wszystko co się robi musi mieć uzasadnienie.
 
2012-03-23, 21:07
Pomógł 36 raz(y).
Witam.

Potwierdzam wypowiedź kolegi Pawła i się zgadzam, jesli są to jakieś małe zmiany, to konfiguracja jest tu wskazana, ale jeśli są to duże, lub nawet bardzo duże złożenia (w nich duzo podzłożeń) to lepiej zrobić w nowej części-złożeniu. Może się zdażyć np. że w bardzo dużym złożeniu z różnymi konfiguracjami, całość się długo otwiera (też więcej idzie ram-u) a także może się coś popsuć i nie otworzy się, lub otworzy z brakiem wiązań a nawet mogą wystąpić jakieś braki. Kłopot też może być w podzłożeniach i złożeniach jakiej konfiguracja ma być wybrana bo im tego jest więcej, tym trudniej to okiełznać.

Pozdrawiam.
 
2012-03-25, 13:14
Pomógł 2 raz(y).
Dzieki za podzielenie sie zdaniem na ten temat:)
 
Smiter
2012-07-17, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
mam nieco pokrewne pytanie, otóż:
Mam model z dzięsięcioma konfiguracjami (różnice między nimi nie są duże). Czy jest możliwość zapisu każdej konfiguacji do oddzilengo pliku w jakiś "magiczny-szybki-automatyczny" sposób?
Muszę przygotować 10 oddzielnych modeli w *.STL (BTW... szkoda, iż harmonogram na to nie pozwala), a nie chciałbym się zaklikać.
Z góry dzięki za podpowiedź.
 
2012-07-17, 11:28
Pomógł 2 raz(y).
najlatwiej chyba bedzie "zapisz jako". Wtedy zapisujes ten plik jako inny i kasujesz pzostale konfiguracje
 
Panienka do wszystkiego
2012-07-17, 14:41
Pomógł 66 raz(y).
Najlatwiej to makro (autor - Thomas Weith) ...

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_14_625_4428.zip

Pozdr.tomek
 
2012-07-18, 10:48
Pomógł 2 raz(y).
Tomek ma racje
tez jedno takie znalazlem

http://solidworks.cad.de/mm_30.htm

Pozdrawiam
 
Smiter
2012-08-22, 17:13
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki!:)
Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT