SolidWorks >> Inne tematy >> Bilblioteka materiałów SW
Autor Wypowiedź
2012-03-27, 21:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam ponownie!

Mam problem bardziej natury wytrzymałości materiałów. Otóż przeszukałem internet w poszukiwaniu gotowego materiału do biblioteki SW stali szybkotnącej SW7M (HSS), znalazlem wiele darmowych bibliotek ale w zadnej nie ma stali szybkotnacej (płatne to wydatek 100$ za jeden materiał i nie ma gwarancji ze bedzie to dokladnie to o co mi chodzi). Postanowiłem więc samemu wprowadzić materiał. I po kilkunastu godzinach poszukiwań udało mi sie zebrać wszystkie parametry oprocz granicy plastycznosci i wytrzymałości na rozciąganie (w mojej symulacji parametry niezbedne) nie wiem czemu ale nigdzie w katalogach itp dla stali szybkotnacej tych parametrów sie nie podaje (sprawdzilem tez wiele ksiazek z tematyki), podawany jest tylko parametr twardości HRC. Nie wiem czy źle szukam, ale materiałoznawstwo nigdy nie było moją mocna strona. Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc to bedzie wdzięczny. Pozdrawiam
 
..
2012-03-28, 22:34
Pomógł 3 raz(y).
Hej. W skrócie (bo mam zepsutą klawiaturę w "laptoku") >>http://www.stahlberater.de/alternativen/1.3343?gclid=CLfHw_-3iq8CFcZb3wodSFH1_A

pozdro Łukasz
 
2012-03-30, 17:22
Pomógł 0 raz(y).
Przydałoby sie niemiecki, ale idzie sie połapac. Ja strzeliłem ze granica to 2150 MPa, wiec bylem blisko. Wielkie dzieki taka strona to skarb.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT