SolidWorks >> Inne tematy >> Obrazek modelu w czasie startowania SW
Autor Wypowiedź
2012-06-19, 19:54
Pomógł 2 raz(y).
Mam pytanko jak mozna wstawic obrazki modeli, aby pojawialy sie np. modele przez ze mnie zrobione, podczas urochamiania sie SW.
Np. w standardach pojawiaja sie modele firmy dedini czy formulka.
Niechcacy trafilem na te obrazki w bibliotece na stronie DS i pomyslalem ze jest moze taka opcja mozliwa do ustawienia:)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-19, 20:48
Pomógł 405 raz(y).
Hehe... to jest wbudowane i nie można sobie tego ustawić. Zwróć uwagę na mały napis courtesy of
 
2012-06-20, 07:44
Pomógł 18 raz(y).
Można to zrobić.

Zrób sobie najpierw kopię plików edytowanych bo możesz nabałaganić!!!!!!



Pobierz program ResourceHacker, znajdziesz łatwo.

Ekrany startowe (a w zasadzie ich składowe, bo ten ekran to dwa elementy - fiszka z wersją SW i właśnie ten model) znajdziesz w pliku widocznym u góry obrazka.

Teraz trochę zabawy z plikiem graficznym i można coś zrobić. Nie wiem jak się to ma do licencji wprawdzie ;-D

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-06-20, 07:49
Pomógł 405 raz(y).
Oj Tadeusz...w ten sposób to można cały program napisać. Oczywiście ingerencja w kod jest zawsze możliwa ale...
 
2012-06-20, 08:24
Pomógł 18 raz(y).
No wiem ;-P

Żeby to było jakoś skomplikowane to bym nie pisał, ale więcej zajmuje zrobienie obrazków niż ich podmiana ;-P

Banalnie proste.

Minus tego jest taki, że każda wersja SW ma swoją "wersję" pliku dll, więc po upgradzie ekrany startowe zostaną zastąpione oryginalnymi...
 
Panienka do wszystkiego
2012-06-20, 15:18
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

tu tez mozna (przynajmniej) poczytac n/t:

http://solidtecsolutions.blogspot.ch/2011/03/how-to-change-solidworks-splash-screen.html

Pozdr. tomek
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT