SolidWorks >> Inne tematy >> Problem z plikiem przenośnym.
Autor Wypowiedź
SW 12 SP 5
2012-08-27, 11:50
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Mam pewien problem z plikiem przenośnym.

W obecnej chwili jestem w trakcie robienia modelu i czasem muszę go wysłąć do sprawdzenia (czy w dobrym kierunku idę). Wtedy oczywiście tworzę plik przenośny pakuję go i wysyłam pocztą, ale ostatnio znajomy zaczoł się skarżyć że nie ma wszystkich elementów modelu.

Co może być przyczyną takiego zjawiska? Teraz to czego mu brakuje ręcznie mu dosyłam ale to nie jest rozwiązanie...

Wersja SW 12 dodam ze na SW 10 i 09 nigdy nie miałem takiego problemu.

Pozdrawiam.
 
www.sylwester.blajer.org/blog
2012-08-27, 14:32
Pomógł 3 raz(y).
Podczas tworzenia pliku przenośnego, na liście wszystkie pozycje zaznaczone są do spakowania? Nie ma tam komunikatów, czy błedów?
 
SW 12 SP 5
2012-08-27, 14:49
Pomógł 0 raz(y).
Wszystko jest tak samo jak w poprzednich wersjach, a ja nie mam czasu na sprawdzanie czy wszystko jest. Poza tym czasem tak często dokonuję zmian że sam nie jestem w stanie powiedzieć czy akurat ten plik jest czy go już niema. Z drugiej strony nie powinno mnie to interesować bo program powinien to robić z automatu... Błędów nie ma.

Może to jakiś bug.

Pozdrawiam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-08-27, 15:19
Pomógł 405 raz(y).
Czy są to modele projektowane w kontekście (ogólnie pytam o odniesione dokumenty)?
Bug zawsze może być, ale może to być kwestia innych ustawień a może warunków/kryteriów zapisu.
Proponuję sprawdzić na innym komputerze - później możemy szukać dalej. A jaki SP?
 
SW 12 SP 5
2012-08-28, 09:28
Pomógł 0 raz(y).
Prosz wyjaśnić co znaczy "projektowanie w kontekście" bo nie rozumiem terminu. Ja mam jeszcze czysty SW bez SPów. Natomiast kolega ma zainstalowane (ale to działo się wcześniej przed ich instalacją). I jeszcze jedno pytako czy servis packi mają jakieś znaczenie przy wymianie plików mianowicie odkąd kolega zainstalował sobie SP (nie wiem który) bywa że jego komp nie czyta moich elkementów blaszanych... oraz (może to błęde postępowanie) jak coś robimy to wszystkie elementy złączne zapisujemy (w znacznym stopniu ułatwia nam późniejszą pracę np: czytelniej wyglada pozycja śruba imbus M8x40_A2 70 wg ISO 4762 niż screw....coś tam coś tam), i tu jest problem bo SW z SP u kolegi chce być mądrzejszy i zastępuje (nie zawsze mu to wychodzi) wstawione normalia. Jak już mu wyjdzie to jest ok ale jak nie to jest kaszana bo trzeba wskazywać ścieżki do bibliotek SW. Przed zainstalowaniem SP nie było tych problemów. Czy da się jakoś to ominąć. Kolega proponuje zebym zainstalował sobie również SP, ale boję się że coś stanie się z projektem a już mam praktycznie koniec i nie chce poświecać 2-3 dni na wyprostowanie wszystkiego po ew aktuqalizacji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT