SolidWorks >> Inne tematy >> Odniesienia
Autor Wypowiedź
2012-12-11, 14:17
Pomógł 2 raz(y).
Witam

mam pytanie co oznaczaja strzalki przy elementach (zaznaczone na obrazku). Pamietam, ze ma to cos wspolnego z odniesieniami ktore mozna przerywac, ale nie wiem do konca jakie to ma zastosowanie i wplyw na zlozenie, moglby mi to ktos dokladnie opisac?

 
2012-12-13, 08:42
Pomógł 2 raz(y).
Moze jakis link albo tuorial??
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-13, 18:28
Pomógł 405 raz(y).
Do czego tutorial?
(B ), gdzie
A - numer wystąpienia,
B - nazwka konfiguracji,
C - nazwa stanu wyświetlania

Ja tu nie widzę nic w kontekście...
Kliknij prawym klawiszem na komponencie i wybierz Wyświetlaj zewnętrzne odniesienia by sprawdzić, czy jest jakieś powiązanie kontekstowe.
Mogą istnieć następujące odniesienia:

-> aktywny kontekst
-X przerwany
-* zablokowany
 
2012-12-14, 07:16
Pomógł 2 raz(y).
No wlasnie nie bardzo rozumie pojecia aktywny kontekst. Z czym to jest w kontekscie z innym zlozeniem? Jaki ma to wplyw na komponent gdy np. kontekst jest aktywny
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-12-14, 09:34
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli dana część (w złożeniu) zostanie uzależniona podczas edycji wymiarem, relacją itp. od innej części to pojawi się symbol ->. Oznacza to, że jest powiązana w kontekście, co można sprawdzić pod RMB wyświetlaj zewn. odniesienia.

Taki powiązanie można przerwać, co również można zrobić automatycznie jeżeli część jest wstawiana jako nowy komponent po wybraniu ikony bez odniesień zewnętrznych.

Jeżeli chwilowo chcesz zablokować te wzajemne relacje można w panelu Wyświetlaj zewn. odniesienia wybrać zablokuj, pojawi sie -*, tą operację można przywrócić, przerwanie odniesień -x jest nieodwracalne.
 
2012-12-14, 12:22
Pomógł 2 raz(y).
Teraz wszystko jasne.

Wielkie dzieki za wyjasnienie:)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT