SolidWorks >> Makra >> Jakich makr Wam brakuje? (potrzeby / życzenia)...
Autor Wypowiedź
2017-01-31, 04:44
Pomógł 0 raz(y).
Witam!



Zamierzam zająć się pisaniem makr dla Solidworksa (i nie tylko) i chciałem zapytać jakich dodatków, plug-inów i makr Wam brakuje???



Jakie czynności, zadania chcielibyście zautomatyzować lub chociaż częściowo przyspieszyć i usprawnić?



Z jakich istniejących makr najczęściej korzystacie lub chcielibyście je nabyć?



Dziękuje za wszelkie uwagi i podpowiedzi...



Pzdr. Robert CADziarz.
 
CSWP, CSWE
2017-01-31, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
Witaj Robercie!

Ja zajmuje sie w solidzie projektowaniem rurociagow. Sam pisze podstawowe makra bo gdzies tam informatyka byla i nie jest to zbyt skomplikowane. Z racji tego co robie to z mojej listy zyczen jest makro, ktore by usprawniloby prace z elementami rurociagu. Np masz tee i zaczynajac od niego chce wstawic connector. Zamiast przegladac caly vault i szukac to co by do niego pasowalo to fajnie by bylo moc odpalic makro dla tego tee co mialoby podreczna rozwijana liste rzeczy pasujacych do niego np 1/2'' tee z 1/2'' connectorem. Oczywiscie takich connectorow moze byc tysiace wiec bylaby to kwestia budowania biblioteki. Nie wiem czy to w ogole na ta chwile jest mozliwe.



Pozdro!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-01-31, 15:10
Pomógł 405 raz(y).
Biblioteka Routingu jest tak rozwiązana, że poszczególne komponenty mają szkic filtru, po którym program filtruje rozmiary dostępne dla danej konfiguracji ( w tym przypadku kolanka). Nie do końca rozumiem, co tu poprawiać, na liście rozwijalnej można pokazać tylko pasujące rozmiary albo wszystkie konfiguracje (których rzeczywiście jest duuużo).
 
CSWP, CSWE
2017-01-31, 15:24
Pomógł 0 raz(y).
Tak wiem panie Pawle. Problem tylko ze trzeba ten routing w pracy miec:) Na to chwile u nas w firmie sprawa rozwiazana jest za pomoca przeciagania komponentow z krypty a mase pracy trzeba robic manualnie. Pozdrawiam!
 
2017-02-03, 19:35
Pomógł 0 raz(y).
Pomysł z routingiem nie jest zły, ale skoro są gotowe rozwiązania i to w dodatku od samego Dassault Systemes to trudno z nimi konkurować ;)

Myślałem o makrach lub add-inach/plug-inach usprawniających np. budowę modelu (typowe, powtarzające się elementy geometrii, coś co można zaprogramować i wielokrotnie wykorzystać w przyszłości). Klasyczne przykłady na pewno znacie (przekładnie, koła pasowe, połączenia gwintowe, itp.), ale to już jest często dostępne w katalogach lub na stronach typu Content Central, ew. typu GrabCAD.

W mojej ocenie chyba najbardziej potrzebne są zazwyczaj generatory modeli. I tu pytanie do Was - jakich modeli?

Może coś z konstrukcji stalowych? Architektura? Może coś w dziedzinie tworzyw sztucznych - obudowy prostych urządzeń elektronicznych?

Druga grupa programów to usprawniacze pracy w samym SolidWorks- ale to już chyba w PL specjalnosć firmy ADKSolid :)

Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły - to proszę pisać...

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-02-03, 21:04
Pomógł 405 raz(y).
Spotykam się w firmach z problemem następującym. Jest część z wieloma otworami (zwykłe przelotowe i nieprzelotowe, pogłębienia walcowe, otwory gwintowane itp.).

Zapisując DWG/DXF z takich części program w przypadku otworów z pogłębieniem walcowym i stożkowym wyświetla dwa okręgi, a potrzeba wyłącznie jeden.

Proponuję makro, które usuwa wszystkie zdublowane okręgi, a otwory gwintowane (na życzenie) zaznaczy krzyżykiem zamiast w normalny sposób.
 
Wykonam każde makro w SolidWorks
2017-02-08, 19:36
Pomógł 12 raz(y).
Witam,
OK to tak na początek ;) - zlecę wykonanie dodatku do generowania modeli SW z pliku DSTV.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT